Koncertíky, koncerty, festivaly… treba navštevovať, teda ak na hudbe záleží!

NISEL LIVING HI-FI

Tak ahoj, čau a nazdar všetci! 😉

Nebojte sa, žiadne poučovanie, ani „ak toto neprepošleš, …“ a ani žiadne tie motivačné „múdrosti“ od rýchlokvasených filozofov z netu!!!

Dávno som sem nič nedal, mrzí ma to, ale trochu nestíham… Január bol skvelý, vyzerá to zase na  YEAR OF JAPANESE BRANDS AT NISEL  – teda samozrejme našich top firiem ACCUPHASE a LUXMAN. Musím sa pochváliť, lebo veď nemá ma kto: na začiatok to bol top „áčkový“ zosilňovač LUXMAN L-590AX Mark II, hneď potom SACD-prehrávač LUXMAN D-05u, Odišiel aj prevodník/sl. zosilňovač LUXMAN DA-100 (posledný kus, ale už tu mám jeho aktuálnu náhradu, nový model DA-150). Potom došli na sklad objednané komponenty – zosilňovač ACCUPHASE E-270 a CD-prehrávač ACCUPHASE DP-430 – ktoré som vzápätí predal. Dostal som objednávku na nový topmodel „ábéčkového“ zosilňovača ACCUPHASE E-480  (mám objednané dva kusy, ale pravdepodobne ich dostanem až v auguste (!!!), keď zaplnia americký a západoeurópsky trh…) a pre toho istého zákazníka som objednal SACD-prehrávač ACCUPHASE DP -560 (vôbec prvý, ktorý predám!) a v týchto dňoch by som ho mal dostať na sklad. A predal som aj čerstvý secondhandový zosilňovač LUXMAN L-505uX! Bodka. Teda aspoň čo sa týchto dvoch značiek týka.

S mnohými z našich zákazníkov, zákazníko-kamarátov a kamarátov som sa ešte tohto roku nestretol, alebo ani nehovoril. A tak som sa rozhodol napísať taký malý report – teda teraz hlavne čo sa koncertov týka – a ak sa niekomu bude chcieť, tak nech zareaguje.

Tri zo štyroch týždňov mesiaca február sú za nami a neviem ako kto, ale ja som mal tento mesiac taký kľudnejší (aj čo sa biznisu týka, bohužiaľ, ale veď nemôže byť každý deň hostina, no nie?). Začal síce hneď 01.02. istými meninami 🙂 a hneď na to boli Hromnice (moja staršia dcéra sa podľa jedného môjho kamaráta mala volať Hromnica Metalcová – nestalo sa tak, volá sa Helena :-), ale s koncertmi to bolo slabšie. Bol som akurát na jednom, ale vynikajúcom – INTREPID Metallica Tribute (BA), 08.02. v Randale. Viem, že na rivajvlovú kapelu by sa sem asi málokto z mimobratislavských dotrebal, ale ak budú niekde nablízku vášho bydliska, nenechajte si ujsť. Spev síce ani zďaleka nepripomína Hetfielda, odtieň hlasu je inakší, ale veľmi dobrý, bez falošných tónov. A celkovo v pohode, s úsmevom, hlavne staré klasiky, ale aj z novších a aj z posledného albumu – dvojhodinová show ako sa patrí! A vlastne mali aj predkapelu, celkom dobrú, že BALLSQUEEZER, až ma pichlo 😉 Tak trochu dosť kopýtko, čo sa rytmov týka (taký fest tvrdý Running Wild, aspoň na mňa tak niektoré skladby pôsobili), ale dobre odohrané, aj a hlavne vlastné skladby. Na predkapele sme boli stabilne od začiatku do konca asi štyria, či piati, ale na Intrepid som odpadol – tam bolo hádam aj 150-180 ľudí!!!

V sobotu 23.02. idem síce na festival, ale klobáskový, do Sládkovičova (uvidíme sa?), potom 26.02 zase za inou kultúrou – do Radošínskeho naivného divadla, 27.02. má môj prvý vnúčik Janko druhé narodeniny – takže ako som napísal: taký kľudnejší mesiac… 😉

Dopísané 25.02.: Zabudol som ešte na jedno dôležité podujatie, až sa hanbím… V piatok a v sobotu 01.-02.03. je v Prahe opäť po roku výstava  AUDIO VIDEO SHOW 2019  – sviatok hifistov-highendistov nielen v Česku: srdečne pozývame!!!

 

No v marci… to bude celkom masaker! Hoci ani prvý víkend nebudem úplne sekať dobrotu doma (veď spomínané narodky treba osláviť ako sa patrí).  Ale potom… V utorok a v stredu bude  v MMC, David Koller Acoustic, ale to zatiaľ vypúšťam, vzhľadom na to, čo bude nasledovať:

Hneď 07.03. sú v MMC vynikajúci poľskí progresívni rockeri/metalisti RIVERSIDE. Videl som ich tu iba raz a raz vo Vizoviciach v rámci MOR, ale obidva razy super.

V piatok, 08.03. (pozor na MDŽ!), ideme u nás vo Svätom Jure do pivnice vinárstva Víno z kamenného dvora (majiteľ Mirko Miklovič hrá na gitaru v kapelke Karpatské Horké ), ale teraz nie iba na dobré vínko, ale bude tu recitál nielen tak hocikoho, ale českého folkového pesničkára, klavíristu, skladateľa menom  Jan Burian.

V nedeľu, 10.03. bude mať kocertík z iného súdka a zase v Randale nórska gothic/symphonic/doom-metalová SIRENIA – som zvedavý, či tam príde aspoň toľko metalheads ako na Intrepid…

Dopísané 06.03.: Kamarát mi dnes volal, či by sme nešli na budúci týždeň v stredu, 13.03., do Rock Café v Bratislave – Dúbravke na koncert skupiny britského heavy metalového speváka menom BLAZE BAYLEY (ex-WOLFSBANE, ex-IRON MAIDEN). Bude to koncertík v rámci ich  svetového turné BLAZE BAYLEY OF THE EAGLE SPIRIT k novému albumu, tak prečo nie, ideme!!! 😉

Ďalej, vo štvrtok, 14.03., ďalší z vydarených kúskov RND.

Potom na týždeň s akciami (asi trochu) „zvoľním“, ďalšia akcia „až“ od štvrtka 21.03. do soboty 23.03. – deviaty ročník mega klubového festivalu Žižkovská noc v Prahe – viac ako 50 scén, viac ako 500 interpretov v priebehu troch dní a troch nocí, to bude náročné… A skromne dodávam, že naše mladšie dieťa (chcel som napísať tak metalovo, že „šteňa“, ale kdeže už ona má od metalu… blízko, ale oveľa ďalej ako v začiatkoch, nuž evolúcia…) je vedúcou produkcie tohto podujatia. Uff, po kom to dieťa je…

V nedeľu domov a hneď v utorok, 26.03. šup ho do MMC na môjho milovaného človeka z kovu a kyseliny – starý, dobrý, ba po MOR 2018 pre mňa priam a opäť vynikajúci pán  U.D.O.  Dirkschneider! Žiadne ďalšie komentáre k tomuto hádam netreba.

A tento rušný „Mesiac knihy“ ukončím návštevou vôbec top podujatia – už dva dni po UDOvi, teda vo štvrtok 28.03., projekt ďalšieho pána muzikanta menom Tobias Sammet – AVANTASIA … Je to veľká pocta pre Slovensko a jeho rockové zázemie, nakoľko svoje svetové turné „Moonglow“ začínajú práve na Slovensku, 27.03 v Prešove a hneď na druhý deň tu, v Bratislave – chvalabohu v Hant Aréne! Kto v minulosti videl koncert jeho regulárnej kapely EDGUY, alebo niektorú z rockových opier projektu  AVANTASIA  (naposledy v Bratislave pred tromi rokmi) ten vie, že sa môže tešiť na absolútne dokonalú hudobnú hostinu čo sa týka zúčastnených interpretov, pódiovej show, zvuku, svetla, … a treba dúfať, že aj organizácia bude na aspoň trochu podobnej úrovni.

A koho muzikantské umenie budeme mať možnosť vidieť a počuť?

Tobias Sammet – hlavný spev
Eric Martin – spev (Mr. Big)
Jorn Lande – spev (Jorn, ex-Masterplan)
Geoff Tate – spev (Operation Mindcrime, ex-Queensryche)
Bob Catley – spev (Magnum)
Ronnie Atkins – spev (Pretty Maids)
Herbie Langhans – spev (Sinbreed, ex-Seventh Avenue)
Adriene Cowan – spev (Seven Spires)
Oliver Hartmann – spev + gitara (ex-At Vance)
Sascha Paeth – gitara (ex-Heavens Gate)
Miro Rodenberg – klávesy, zborový spev
Felix Bohnke – bicie (Edguy)
Andre Neygenfind – basgitara

A to by malo byť na marec všetko. ALE NIE JE: v nedeľu 31.03. pravdepodobne ešte vyrazíme do Viedne na vynikajúcu LOREENA MCKENNITT, ktorá je v našich končinách dosť veľkou vzácnosťou! (aj keď po tom mesiaci… no, uvidím)

A tak prajem všetkým krásny deň, záver februára a možno v marci na nejakom… KEEP IT HEAVY, KEEP IT HARD!!!

Ján Heavy Chaos Tublat Metalec  😉

4 Responses to "Koncertíky, koncerty, festivaly… treba navštevovať, teda ak na hudbe záleží!"
 1. Ahoj Heavy,
  zabudol si na Carl Palmer (Emerson, Lake & Palmer) v sobotu 23.02. v BlueNote NMn/V, na ktorého sa celkom teším, a potom tiež tam Doogie White 06.03., čo sa určite tiež dá počúvať, ale proti gustu žiaden dišputát.
  Čiap

  • Ahoj Čiap,
   v sobotu 23.02. idem do spomínaného Sládkovičova na „festival“, sorry 🙂 Viem aj, že 06.03. je tiež tam v NMnV Doogie, ale sústredil som sa na to, čo je tu v BA a na DW som bol relatívne nedávno tu, v Múzeu obchodu. Kľudne by som išiel aj druhýkrát, ale 4 >koncerty v týždni… to je kurňa dosť… ale aspoň si reagoval, lebo zatiaľ nikto ako vidíš… Szíja!
   Heavy

 2. Zdar hifisti a čo tak Metallica 18.8. Praha Letňany? Ja už to mám zabookované, len som po nedávnom upgrade mojej zostavy zatiaľ nenazbieral dosť odvahy zamávať polovičke tiketmi pred nosom a povedať že to bude naša hlavná dovolenka na tento rok…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *