PODARILO SA NÁM OBJAVIŤ NIEČO MIMORIADNE NA POLI REPRODUKTOROVÝCH SÚSTAV…

NISEL LIVING HI-FI

Sú ľudia (a teda aj firmy, lebo tie tvoria ľudia), ktorí sa do svojho relatívneho úspechu, do svojej neomylnosti, prípadne do svojho ega zahľadia tak veľmi, že možno aj zabudnú na to s akými myšlienkami/cieľmi pôvodne napr. do podnikania išli. A tak by sa možno mohlo zdať, že v našom portfóliu značiek/produktov/služieb snáď už ani nič nechýba. Chválabohu, nám sa to nezdalo…

Zatiaľ viac neprezradíme, ale je tu niečo celkom mimoriadne, o čom sa nám pred rokom asi ani nesnívalo – a možno ani vám. Úprimne poviem, že som ani netušil o reproduktorových sústavách, ktoré:

– majú HORNOVÉ výšky, prípadne trojpásmovky aj hornové stredy (ale neľakajte sa, žiadne ozruty to nie sú!), ale toto by nebola až taká zvláštnosť

– keby vyrábala veľká firma, tak by sa preslávila už len tým, že ZDOKONALILA starý a osvedčený princíp hornu (vysvetlím v budúcich dňoch/týždňoch)

– majú VYSOKÚ CITLIVOSŤ a tak sú vhodné aj k málo výkonným zosilňovačom (toto by tiež nebola až taká zvláštnosť, keby… – čítajte ďalej)

– majú v celom prenášanom frekvenčnom pásme VYROVNANÚ IMPEDANČNÚ CHARAKTERISTIKU a tak ich bez problémov ukontrolujú zosilňovače, ktorých tlmiaci faktor je veľmi nízky, resp. blízky nule (napr. jednočinné triódové zosilňovače triedy A… – začína svitať?)

– patria medzi reprosústavy, ktorých je dnes na trhu ako šafránu, teda máličko: majú UZATVORENÚ OZVUČNICU – a tu už väčšine z vás svitlo, že sa jedná o celkom mimoriadny produkt na trhu!

– síce nie sú najlacnejšie, ale zďaleka NEPATRIA DO HVIEZDNYCH CENOVÝCH TRIED kategórií „ultra-high-end“, príp. „snob-end“ a pod., a pritom

– sú priam MAJSTROVSKY REMESELNE SPRACOVANÉ!

Na dnes stačí. Skúste nájsť výrobcu, ktorého reproduktorové sústavy takéto niečo spĺňajú a rozšírte mi obzor, budem vám za to naozaj a úprimne veľmi vďačný. Ja však dodnes viem len o jednom jedinom. Dámy a páni, prichádza

T.b.a., to be announced, príp. coming soon 🙂

23 Responses to "PODARILO SA NÁM OBJAVIŤ NIEČO MIMORIADNE NA POLI REPRODUKTOROVÝCH SÚSTAV…"
  • Zo zármutkom oznamujeme, že náš kamarát Ing Marek Barila Phd majiteľ firmy Solfegio z Trebošova vývojár a výrobca high bední tragicky zahynul, pohreb bude 29.4.2016 vTrebišove. Česť jeho pamiatke, zbohom Marek.

   • Pozdravujeme Vas, pan Seman, dakujeme zaroven za spravu, aj ked bolestnu. Stretli sme sa parkrat osobne, naposledy tusim minuly rok na vystave, fajn chlapik to bol… a skoda kazdeho fajn cloveka. Dufam, ze sa aspon podari objasnit jeho tragicku smrt, hoci jemu to uz zivot nevrati. Posledne zbohom jemu a uprimnu sustrast od NISEL-akov pozostalej rodine i priatelom.

 1. Dobrý deň,
  nuž neviem, ako pozerám stránku http://www.visaton.com, tak ju pozerám… Povedzme, že je tam nejaký model s 1″ tlakovým profi hornom, ktorý sa používa v PA systémoch, potom ešte exponenciálny horn, ale… určite by som nechcel znevažovať konštruktérov tejto firmy, ale je tam tak strašne veľa modelov a takých veľmi rozdielnych konštrukcií (a z toho dôvodu aj rozdielneho výsledného zvuku), že mi to pripadá skôr tak, akoby si nestáli za tým, čo vytvorili… inak: bez nejakej „zvukovej filozofie“, skrátka aby si tam každý našiel niečo svoje… Ale to by, podľa mňa, nemal byť prístup dobrého výrobcu, ale skôr dobrého obchodníka.
  Budem rád ak mi napíšete, ktorý model ste mysleli a pozriem sa spolu naň. Viem, je to ťažké, keď zatiaľ nechceme zverejniť názov firmy a produktu, ale pre predstavu k tým „našim novým bedniam“: jedná sa o
  – jeden model dvojpásmovej 8-ohmovej stojanovky s 1″ bezkompresným priamovyžarujúcim výškovým hornom a 8″ celulózovým wooferom, s výslednou citlivosťou 93 dB/1W/1m
  – jeden model trojpásmovej 8-ohmovej stĺpovky s takým istým 1″ výškovým meničom, s 1″ stredovým hornom rovnakej konštrukcie a rovnakým 8″ basákom, s výslednou citlivosťou 94 dB/1W/1m
  – a jeden model trojpásmovej 8-ohmovej stĺpovky s takým istým 1″ výškáčom, s 2″ hornovým streďákom rovnakej konštrukcie a 15″ basákom, s výslednou citlivosťou 98 dB/1W/1m
  VŽDY V UZAVRETEJ OZVUČNICI A VŽDY S VZÁCNE VYROVNANOU IMPEDANČNOU CHARAKTERISTIKOU – napr. pri tom najvyššom modeli je udávaná menovitá impedancia 8 Ohm a v celom pásme, teda ani v oblasti deliacich frekvencií, neklesne pod 6 Ohm!
  S pozdravom
  Ján Michalec

 2. Pozdravujeme Vás a ďakujeme za Vašu reakciu.
  Áno, SL poznám čiastočne z dvoch výstav HornýKoniec Slovakia, teraz som si podrobnejšie pozrel ich stránku. Nie je to úplne mimo, ale vždy je tam niečo, čo nie je splnené, aby to bolo rovnaké (ale v žiadnom prípade teraz nehovorím o porovnávaní kvality tých-ktorých reprosústav, jedná sa len o porovnanie konštrukcií) – veď si to porovnajte sami:

  – SL Alliante Prime Mk II – 3-pásmová uzavretá stojanovka, menovitá impedancia 6 Ohm, citlivosť 84 dB/1W/1m
  – SL Vintage Supreme Mk II – 3-pásmová basreflexná stĺpovka, menovitá impedancia 6 Ohm, citlivosť 97 dB/1W/1m
  – SL Vintage Grande – 2-pásmová basreflexná stĺpovka, menovitá impedancia 5 Ohm, citlivosť 95,5 dB/1W/1m

  Tešíme sa na ďalšie tipy a prajeme pekný víkend!
  za NISEL-ákov Jano Michalec

  • PRE OBJEKTÍVNOSŤ ZVEREJŇUJEM NAŠU KOMUNIKÁCIU S VÝROBCOM:

   Dňa 30.4.2014 9:07 Ing.Marek Barilla,PhD. – Solfegio loudspeakers
   wrote / napísal(a):

   Vazeny pan Michalec,

   citajuc debatu, ktora sa odvija na Vasej stranke mi nedalo, aby som nezareagoval..v prilohe Vam preto zasielam aktualny cennik Solfegio loudspeakers. Tento plati od januara a zaujemcom ho zasielam na vyziadanie, aj v tlacenej forme.

   Nech Vam teda rovnako, ako aj inym, posluzi na vytvorenie si dokonalejsieho obrazu o mojej ponuke. Na webovej stranke tieto veci totiz nenajdete, tam je iba akysi vynatok z mojej produkcie..pripravuje sa celkove prerobenie stranky, jeden clovek vsak nemôze stihat vsetko a ja stale uprednostnujem vyvoj a vyrobu pred marketingovymi prezentacnymi aktivitami..mozno na vlastnu skodu.

   Ako som Vam uz bol spominal pocas nasho telefonatu, v mojom portfoliu najdete modely, ktore bezvyhradne naplnaju Vami menovane specifika! Naviac, v ramci moznosti customizacie existujucich modelov, ktoru tradicne ponukam svojim zakaznikom, môzu do tohto vyberu pribudnut este aj dalsie – kazdy aktualny model s basreflexovou ozvucnicou je totiz v pripade poziadavky zo strany zakaznika customizovatelny na model v prevedeni s uzavretou ozvucnicou!

   Precitajte si prosim aj „Doplnujuce informacie“..upriamujem Vasu pozornost okrem ineho na treti odstavec. Z uvedenej skutocnosti vyplyvajuca vyrovnana impedancna charakteristika (teda vyrovnany frekvencny priebeh impedancie) je pre reprosustavy Solfegio loudspeakers uplnou samozrejmostou!!!

   Dakujem za pozornost.

   Ostavam s pozdravom a prianim pekneho dna
   Marek Barilla

   Prilohy:
   1.Solfegio loudspeakers pricelist 01-2014 (prosim pouzite zoom 100% na prehladanie)
   2.Solfegio loudspeakers drawings 01-2014 (nakresy vsetkych modelov pre lepsi prehlad a vzajomne velkostne porovnanie)

   Ing.Marek Barilla,PhD.
   Solfegio loudspeakers
   http://www.solfegio.eu/info@solfegio.eu/+421 905 323 173

   2014-04-30 10:43 odosielateľ napísal:

   Vazeny pan Barilla,

   dakujem za Vas mail, za informacie v nom. Vazim si kazdeho, kto nieco
   dobre robi v tejto nasej naveky postkomunistickej gubernii, v
   hocijakej oblasti. Nech sa Vam dari!

   S priatelskym pozdravom
   Jan Michalec

   Dňa 30.4.2014 13:30 Ing.Marek Barilla,PhD. – Solfegio loudspeakers
   wrote / napísal(a):

   Zdravim p.Michalec,

   nuz dakujem Vam pekne!

   Avsak pri vsetkej ucte, este viac by ste ma potesili, ak by ste tie neuplne informacie ohladne ponuky Solfegio loudspeakers na Vasej stranke uviedli na pravu mieru..

   Verte, nejde mi v ziadnom pripade o to, aby som si „prihrieval polievocku“ na Vasej stranke, ide mi len a len o princip a objektivnost! Dovolte mi verit, ze aj Vam!

   Dakujem za porozumenie.

   S pozdravom
   Marek Barilla

   PS:..ta „naveky postkomunisticka gubernia“..pomenovali ste to velmi vystizne! Plne s Vami suhlasim. Trefne a smutne zaroven!

   2014-04-30 17:34 odosielateľ napísal:

   Dobry den, pan Barilla.

   Napisal to tam zakaznik, ja som odpovedal tak ako som sa docital z
   Vasej stranky. Ked dovolite zase Vy, rad to uvediem „na pravu mieru“,
   ked to budete mat na stranke a pripadny zaujemca si to bude moct sam
   overit bez toho, aby Vam musel telefonovat, ci mailovat.

   Keby som to mal opravit dnes, musel by som (aby som pisal takym stylom
   ako pisem na stranke) tam napisat, aby Vas pripadne oslovili a ze im
   urobite bedne ake si povedia, ze chcu mat – a to napr. ja celkom
   nechapem a reagujem tak napr. aj na ten spominany Visaton. Myslim, ze
   zatial je to takto lepsie.

   S pozdravom
   JM

   Dňa 1.5.2014 8:41 Ing.Marek Barilla,PhD. – Solfegio loudspeakers wrote
   / napísal(a):

   Zdravim Vas, nuz nie je to vôbec tak, ze im urobim reprosustavy, ake si povedia.. To ani nahodou! Ja tvorim vlastnu modelovu liniu a tej sa drzim! Zakaznici si teda môzu kupit (objednat) LEN reprosustavy z môjho aktualneho cennika, pripadne si tieto nechat do ISTEJ MIERY customizovat, avsak zachovavajuc pritom „zvukovu“ filozofiu zvoleneho modelu! Vsetko sa teda odvija striktne od môjho ponukoveho portfolia a v tomto duchu je pre mna (a pre mojich zakaznikov) smerodatny a zaväzny vyhradne môj cennik!

   A kedze ten ponuka aj modely, ktore naplnaju Vami vymenovane specifika, chcel som neuplnost Vami zverejnenych informacii uviest na pravu mieru. Ked uz sa niekde spomina moje meno, bol by som rad, aby to bolo objektivne!!! A na tomto nemeni nic ani fakt, aka je moja webova prezentacia (ktora ma dlhodobo v podstate len ilustracny charakter). Zaujemcovia o podrobnejsie informacie, vidiac aka „usporna“ je moja stranka, ma tak ci tak zakazdym oslovuju telefonicky, ci mailom.

   Ocenujem preukazanu snahu o istu korektnost (vid Vasa vysvetlujuca poznamka v zatvorke ohladne porovnavania), na druhej strane vsak nemôzem nevidiet, ze Vam nie je po vôli, ze akysi slovensky vyrobca svojimi modelmi dokaze naplnit vsetky specifika Vasej vynimocnej ponuky. Ano, pri dnesnom globalnom trende komercionalizacie produkcie je to plnym pravom vynimocna ponuka, avsak prave tak, ako aj ta moja!!! Skuste teda prosim (ako skuseny obchodnik naviac s marketingovou podporou vyrobcu to iste dokazete) ilustrovat a podopriet vynimocnost Vasej ponuky inymi argumentami a neopierat sa (v pripade Solfegio loudspeakers) o neuplne informacie.

   Napokon, ked ste so mnou telefonovali, mohli ste svoj zamer vysvetlit a mohli sme tomuto predist.

   Dakujem pekne za porozumenie.

   S pozdravom
   Marek Barilla

   2014-05-02 11:06 odosielateľ napísal:

   Dobry den, vazeny pan Barilla.

   Ked som s Vami telefonoval prvykrat, bola to moja iniciativa, moja
   snaha po ziskani korektnych informacii… Ton Vasich mailov mi vsak
   pripada podrazdeny, su plne vykricnikov, plne snahy akoby obvinit ma
   zo zverejnovania polovicnych pravd, zamlcovania informacii – a to mi
   je teda luto.
   Nenapisal som ani jednu vetu, ktora by mohla kohokolvek urazit.
   Nenapisal som nic o mimoriadnych zvukovych kvalitach reprosustav,
   ktore mame uz na ceste k nam, na druhej strane som ani slovickom
   nezhodil Vase reprosustavy. Naopak, Vase snazenie mi je sympaticke.

   Navrhujem toto:
   – bud zverejnit celu nasu mailovu komunikaciu na nasej stranke a nech
   si navstevnik/ciitatel sam urobi nazor
   – alebo mi prestante pisat, co mam a co nemam zverejnovat na NASEJ stranke

   Dakujem za odpoved a ostavam s pozdravom,
   Jan Michalec

   Dňa 4.5.2014 11:00 Ing.Marek Barilla,PhD. – Solfegio loudspeakers wrote
   / napísal(a):

   Zdravim Vas,

   ton mojich mailov nie je vôbec podrazdeny, vykricniky pouzivam na podciarknutie posolstva obsiahnuteho v texte, hlavne v pripade, ked mi zalezi na jeho spravnom pochopeni, ale urcite nie ako imperativ pre prijimatela textu. Necitim sa urazeny (ved som ocenil Vasu snahu o korektnost), snazil som sa Vas len poprosit, aby ste (kedze je to Vasa stranka) nejakym spôsobom ucinili nieco, co by prinieslo viac objektivity ohladne môjho mena, kedze je spominane..myslim, ze to je moje legitimne pravo. Nikto Vas z nicoho nevini a uz vôbec nie Vam nieco prikazuje, vsimnite si slovicok ako „skuste“, ci „prosim“, ci neustale pouzivanie kondicionalu..toto su prejavy ucty a snahy o priatelsku komunikaciu a NIE prikazovanie akehokolvek druhu..

   Z tohto nepochopenia som znechuteny a lutujem vynalozenu namahu a cas, pretoze sa minuli ucinkom. Nechavam na Vasej lubovôli, ako nalozite s informaciami, ktore som Vam dodal.

   S pozdravom
   Marek Barilla

   2014-05-05 09:27 odosielateľ napísal:

   Pozdravujem Vas, pan Barilla.

   Tak som to teda nepochopil ja a ospravedlnujem sa, ze som Vas tym
   znechutil, ale aj tak si myslim, ze sa ta namaha a cas v konecnom
   dosledku neminu ucinkom.

   Davam teda hned nasu komunikaciu do komentarov na nasu stranku.

   S priatelskym pozdravom
   Jan Michalec

   • Dobry den Niselaci…neda mi nezareagovat na slovne spojenie“naveky postkomunisticka gubernia“ uz mi to pripada tak ako povedal jeden clovek ze ludia by si zasluzili desat nasobne platy lenze to by aj hospodarstvo muselo 10nasobne viac tovaru vyprodukovat aby za tie desat nasobne platy si bolo co kupit! Ak samozrejme neratam zamestnat vsetkych nezamestnanych zavadzanie novych technologii do vyroby alebo obohacovanie sa na ukor druhych statov ako to robi cely zapad…Snad nechcete svoju produktivitu prace zvysit desatnasobne?! hahaha

    • Dobry vecer, Peter.
     Nikdy som nevstupil do politiky a – da Boh (bude to stastie pre kolegov-politikov, ale vlastne moje stastie je to uz teraz, pre mna) – ani sa tak nestane. V case strngania klucikmi, ti „naveky a neodovodneni optimisti“ (v dobrom, hlavne ti najmladsi, hoci uz vekom dospeli), hovorili v duchu ocakavanych demokratickych zmien o tom, kedy dobehneme zahnivajucich kapitalistov, ako o horizonte 5 rokov. Dufajuci realisticki optimisti (skusim sa pasovat medzi nich, mal som vtedy cca 27 rokov) sme to hadali tak na cca 10-12 rokov. Moji vtedajsi sefovci v Meopte (vcelku vsetci traja v ramci svojej plus minus patdesiatpatky spravne protikomunisticky naladeni, velmi som si ich vazil za ich odborne znalosti a tiez za nekompromisne zaradenie sa „na stranu zamatovej revolucie“) s relativne najchladnejsimi hlavami hovorili o vseobecnej zmene a o ekonomickom i socialnom priblizeni sa (pozor: nie vyrovnani sa vyvijajucemu sa systemu, ale o priblizeni/vyrovnani sa aspon k tomu zahnivajucemu systemu prvej polovice devatdesiatych rokov minuleho storocia!) v horizonte 15-20 rokov. Ti ludia zazili povojnovu dobu ako deti/mladez, komunisticke cistky/budovanie socializmu ako mladez/dospeli mladi ludia, obdobie normalizacie ako otcovia/matky malych/mladych deti, ktori dostavali od systemu vselico na ukludnenie hormonov (stabilizacne byty, naozajstne bezurocne i nenavratne pozicky, atd.). Nie, ani napriek tomu nepatrim medzi tych, co odsudzuju vsetko to stare bez rozdielu, pripadne prijimaju bezkriticky vsetko pro/zapadne … Mozno ma len trochu mrzi, ze som tym dobrym a mudrym ludom (myslim tych mojich sefovcov v Meopte) zazlieval ten ich „pesimizmus“, co sa tyka ich odhadu, teraz, takmer 25 rokov od Zamatovej… Ale dost, napisal som viac ako som chcel a je to len zlomok toho, co by som chcel …
     K tomu desatnasobnemu zvyseniu nasej „produktivity prace“: znamenalo by to 10-krat viac predavat? Ale komu? 10-krat viac pracovat? A nema ten den/tyzden/mesiac/rok len tych x/xx/xxx/xxxx hodin? Skusime robit dobre/trochu lepsie len to, co robime – tzv. trvalo udrzatelny status quo, pripadne mierny rozvoj.
     Za seba a s priatelskym pozdravom
     Jano Michalec

     • Pan Michalec …k tym xxx hodinam len tolko.Ked slovenske hospodarstvo dokaze povedzme za jeden mesiac vyrobit tovar v celkovej hodnote povedzme 100milionov tak nemozu ludia dostat za ten jeden mesiac na vyplatnych paskach jednu miliardu.ako inak mozem ziadat od firmy v ktorej pracujem dvojnasobny plat ako ked pre tu firmu vytvorim sam za seba dvojnasobny zisk a ako inak vytvorit dvojnasobny zisk ako zvysit svoju produktivitu prace???len to by som sa musel rozdvojit…haha Tolko moje poznatky s ekonomie.

     • Myslim, ze hovorime/piseme a myslime to iste, len sme sa asi celkom nepochopili… A obidvaja svorne „od veci“, je to na inu debatu, ale vobec nie k tomuto clanku. Podme makat, takto ich nedobehneme nikdy 😉
      S pozdravom
      JM

   • Vazeny pan Ing.Marek Barilla,PhD.
    nehnevajte sa na mna ale za takuto reklamu aku Vam na svojej stranke spravil p. Michalec by ste mu mali nielen ze zaplatit ale aj rucicky vybozkavat. Povazujem sa za bezneho posluchaca hudby a asi v zivote by som sa inac nedozvedel, ze niekde v Trebisove mame takeho kvalitneho vyrobcu reprosustav a verte ci nie, len na zaklade stranky Niselu uz viac ako hodinu hladam informacie a recenzie na vase vyrobky. Po precitani Vasich reakcii mi pripominate argumentaciou jedneho nemenovaneho vyrobcu audio techniky z Trnavy, ale ten aspon ma lepsie spracovany web.
    Moja rada na zaver – skuste si prestudovat nieco o marketingu.

    • Pozdravujeme hifistov z Trebisova a dakujeme zaroven za spravu, aj ked bolestnu. Stretli sme sa parkrat osobne, naposledy tusim minuly rok na vystave, fajn chlapik to bol… a skoda kazdeho fajn cloveka. Dufam, ze sa aspon podari objasnit jeho tragicku smrt, hoci jemu to uz zivot nevrati. Posledne zbohom jemu a uprimnu sustrast od NISEL-akov pozostalej rodine i priatelom.

 3. Mňa ešte napadli Zingali Acoustics, ale tie sú extrémne drahé a majú
  bass reflex. Tak som naozaj zvedavý, čo z tohto hlavolamu vznikne. Ten
  350 mm basák v uzavretéj ozvučnici, tak ten ma naozaj zaujíma. S našimi
  lampami???…..!!!!

 4. Ahoj Peťko,
  Nie sú to veru ani Zingali, na tie nemám dosť „pary“ na manipuláciu, ani priestory a v konečnom dôsledku ani peňazí na nákup…
  Ak tými „našimi lampami“ myslíš AYON, tak áno, práve k nim to bolo myslené! Ayon síce má veľmi kvalitné reprosústavy, ale ich aktuálny program začína na cenníkovej cene 13 k EUR/pár (model Black Arrow) a ten, ktorý sa mi naozaj páči, je Black Hawk za 20 k…. Hľadali sme teda niečo, čo bude trochu „kúpiteľnejšie“ – a výrobcom odporúčané ceny tých „našich nových bední“ sú:
  – základný model – stojanovky za 6 000 EUR/pár
  – stredný model – stĺpovky za 8 800 EUR/pár
  – topmodel – stĺpovky za 20 000 EUR/pár
  pričom naše ceny, pokiaľ nebudeme robiť veľkoobchodný predaj (čo asi nebudeme, na Slovensku sa každý hrabe na svojom piesočku, tak kto schopný predávať takýto sortiment by ich od nás veľkoobchodne nakupoval, no nie?) budú opäť o základný maloobchodný rabat nižšie – zákazník sa z toho môže len tešiť!
  Maj sa fajn!
  Jano
  (a ešte drobnosť: tých 15″ je dokonca 380 mm!)

   • Pozdravujem Vás, pán Jozef.
    Tešíme sa, že tento článok vyvolal toľko záujmu u návštevníkov našej stránky – celý týždeň je to najnavštevovanejší článok, ďaleko pred všetkými, až ma to mrzí 🙂
    A áno, skutočne je Váš tip najbližšie k tým reprosústavám, ktoré máme na ceste! Tie „naše“ síce nepoužívajú tlakový výškový, ani tlakový stredový menič, ale práve tie „zdokonalené, bezkompresné“, ale to ste nemohli vedieť. Tie meniče sa nedajú nikde kúpiť, sú totiž produktom vlastného, firemného vývoja a výroby.
    A ešte niečo: otázka dizajnu je určite vec veľmi individuálna, ale asi každý uzná, že tieto http://www.klipsch.com/heresy-iii-floorstanding-speaker/details majú „klasický“, alebo lepšie povedané archaický dizajn. Určite si našli miesto na trhu, svet je naklonený retro dizajnu aj/hlavne v bytovej architektúre. Tie „naše“ budú, dovolím si napísať, pre väčšinu potenciálnych záujemcov oveľa „jedlejšie“.
    S priateľským pozdravom,
    Ján Michalec

    • Klipsch Heresy sú naozaj také staré almary 🙂 , v každom prípade, až vám prídu avizované reprobedne sa zastavím na posluch

     • Nech sa páči, samozrejme budete vítaný! Dnes odchádzajú od výrobcu, mali by sme ich mať v utorok, ale beriem si ich najprv domov – nech sú od začiatku v našej posluchovke predvádzané tak ako to má byť: rozohrané, zahorené.
      S pozdravom
      JM

 5. Milí priatelia!

  Chcem len na margo výmeny mailov Nisel ./. Solfegio povedať jedno: oboch pánov (Ing.Michalec a Ing.Barilla) osobne poznám, a som poctený touto skutočnosťou. Jeden predáva, druhý vyrába, ale oboch spája určite jedno: láska k HiFi a hudbe. Ing.Michalec ma pred mnohými rokmi (minulé tisícročie!) vybavil prvou vskutku dobrou aparatúrou (beží dodnes, prosím), venoval mi kopu času a bol som unesený. Ing.Barilla je prvý konštruktér, ktorého som osobne spoznal. To, čo produkuje, som mal možnosť priamo u neho si vypočuť (nielen v ruchu výstavy) iba pred niekoľkými dňami. Bol som unesený.
  Obom pánom držím palce, aby sa im darilo, aby nedorozumenia sa zmierom urovnali (už sa aj – usudzujem z kontextu – tak stalo) a aby sme my, konzumenti – milovníci hudby – mohli ešte dlho sa tešiť z výsledkov ich snaženia.
  Je to trochu patetické, ale umožniť ľuďom mať viac radosti zo života je niečo, čo si žiada úctu.
  S ňou sa i znamenám
  Ladislav Udvaros

  • Vážený pán JUDr. Udvaros,

   Aké milé, že sledujete našu stránku – a ďakujeme veľmi pekne za Vaše riadky! Nuž, nezapriete v sebe skvelého advokáta, navyše so srdcom (nielen hifistickým).
   A aby ste mali o jeden dôvod viac k návšteve u nás (viete, že ste vždy viac ako vítaný, aj keď s tým časom to u Vás asi nie je jednoduché, keďže ste už dávno u nás neboli), oznamujem Vám i ostatným čitateľom týchto komentárov, že zásielka už dorazila! 🙂

   Možno ste si všimli, že v článku, ktorý mal upútať hifistickú verejnosť, som sa nijakým spôsobom nevyjadroval k zvuku tých „našich“ reprosústav. Prečo? Lebo som ich v živote NEPOČUL, ale dráždili ma všetkým tým, čo som v článku uviedol. Ovplyvnený aj tentokrát tou láskou k HiFi (lebo, myslím si, toto by pragmaticky uvažujúci obchodník len ťažko urobil…) oslovil som firmičku v mestečku Jesi, v provincii Ancona, v strednom Taliansku. Ale nebudem hifistickú verejnosť ďalej naťahovať: perfektne podané informácie a skvele spracovaný web firmy Scuderi Tittarelli – to by asi nebolo veľmi chytľavé a úspešné meno pre žiadny výrobok – si môžte pozrieť na adrese http://www.CASTA-ACOUSTICS.com Tak, „tajomstvo“ je odhalené, ideme zahorovať 🙂

   S priateľským pozdravom
   NISEL-áci

   • Nechajme spor a hádky bokom.Asi mesiac je od poslednéj
    info.Bol to dobrý výber , alebo zlý. Ako hrá Casta-Acoustics?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *