ATOHM MODUL XLR Cable

NISEL LIVING HI-FI

Ten, kto nikdy nevyskúšal vymeniť medzi svojimi hifi komponentmi čo i len nižšej strednej triedy káble, ten neverí, že investícia do kabeláže sa oplatí. Nechcem samozrejme nikoho presviedčať, aby si ku komponentom za 300 – 500 € kupoval prepojovacie káble za rovnakú cenu. Na to, aby si však vytvoril/poopravil svoj názor na kabeláž, je práve takýto nepomer medzi cenami komponentov a kabeláže viac ako vhodný (ešte raz podotýkam: nehovorím, aby ste si ich kupovali, iba si ich vyskúšajte).

Komponenty so symetrickými XLR výstupmi/vstupmi sa však v uvedenej cenovej triede (takmer) nevyskytujú, ale ani nemusí byť vždy takýto komponent nutne lepší ako komponent, ktorý má “iba” RCA výstupy/vstupy. Ale ak už ich vaše komponenty majú, určite ich treba vyskúšať, spravidla bývajú lepšie. Ak nebudete počuť žiadny rozdiel, tak je hlúposť (alebo lepšie: snobizmus) míňať veľa peňazí len preto, aby ste tam dali niečo iné. Užívajte si svoju aparatúru tak ako dovtedy a hlavne: počúvajte dobrú hudbu.

Asi budete súhlasiť, že poradie dôležitosti vplyvu komponentu na výsledný zvuk je REPRODUKTOROVÁ SÚSTAVA – ZOSILŇOVAČ – PREHRÁVAČ – KABELÁŽ. A všetko pekne proporcionálne, napríklad podľa nepísaného pravidla, ktoré plus mínus funguje: ak chcete na stereo aparatúru minúť celkom 10 (to je jedno čoho, napr. 10 tisíc €), tak dajte za reprosústavu 4, za zosilňovač 3, za prehrávač 2 a za kabeláž 1.

Preceňovanie vplyvu kábla vedie k nekonečným debatám ohľadom opodstatnenosti investície (vďačná téma na hifistických fórach), podcenenie sa však tiež nevypláca. Treba myslieť na staré známe najslabšie ohnivko v reťazi, ktorým je daná výsledná sila reťaze 😉

Dosť bolo písania, je tu kábel ATOHM MODUL XLR – tak ako všetky produkty firmy ATOHM – s vynikajúcim pomerom výkon/cena, univerzálnym v tom najlepšom zmysle slova!

O jeho konštrukcii si prečítajte napr. na stránke výrobcu.

Vyrábaný je v dvoch štandardných dĺžkach:

– ATOHM MODUL XLR set 2 x 0,6 m  stojí  190 EUR

– ATOHM MODUL XLR set 2 x 1,0 m  stojí  240 EUR

Je možné dodať ich aj v iných dĺžkach – na objednávku a cena na opýtanie.

PRÍĎTE SI HO VYSKÚŠAŤ, ALEBO SI HO POŽIČAJTE DOMOV – VEĎ KÁBEL JE TIEŽ KOMPONENT!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *