MAGNAT Transplus 1500 – slovné spojenie „novodobé vintage…“ je tak trochu nezmysel, ale nie samotný produkt!

NISEL LIVING HI-FI

… v prvom rade toto nie sú obyčajné reproduktorové sústavy! Už len pohľad na ne vzbudzuje určitý rešpekt aj bez vypočutia. Velikánske, ťažké a na dnešnú dobu fakt lacné…

Ja v štúdiu bežne nemám žiadne modely Magnat, vlastne ani celkom neviem prečo, ale neprirástli mi k srdcu. Je to ešte asi z čias, keď u mnohých (z nás) slovenských a českých hifistov panoval (panuje?) na nemecké bedne často aj nepodložený názor, že sú to také „bum – cink“, alebo „pochodujúce repráky“… OK, nepopieram, mal som iný vzťah k CANTONom, Je určite super, ak človek nejde životom spôsobom „kam vietor tam plášť“, ale dávno si myslím, že iba idiot trvá neochvejne na svojich neomylných názoroch, ak sa okolnosti menia – a aj keď nepoznám program firmy MAGNAT.de tak tento model ma svojím spôsobom naozaj dostal. Nebudem opisovať jeho konštrukciu, zvuk, ani uvádzať pozitíva v reviews po svete. Pred týmto cenovým šialenstvom, ktorého sme teraz svedkami, tie bedne stáli neuveriteľných 1000 EUR, MOC teraz 1600 EUR/pár! Nie je to nenažranosťou výrobcu, ani distribútora a ani predajcov, ale doprava zo všemocnnej Číny zdražela troj i viacnásobne a tak sa cena lacných, objemných a ťažkých výrobkov zvýšila nehorázne! A ešte: predtým ako mi vynadáte, že ich na niektorých nemenovaných weboch predávajú od 608 EUR (KAUFLAND… 🙁 ), alebo podobne, skúste sa pozrieť, či to tak úplne náhodou nie je cena za jeden kus… 🙂 Ak je to cena za pár, tak si ich objednajte tam. Ak nie, tak ja ich viem v cene 1100 EUR ZA PÁR dodať reálne, hoci už iba jeden, vystavený pár! A nikdy by som na také skvelé a lacné búdy nedal takú nezmyselnú zľavu -31% (často ani nie nákupná cena maloobchodného predajcu!), keby tu nebol taký drtič malých predajcov, ako je napr. … Je mi to ľúto, lebo postupne možno aj vymizneme pod tlakom takých „špecializovaných“ mega e-shopov, ktoré ponúkajú od menštruačných kultúrnych vložiek, cez rybárske náčinie a bielu techniku až po … VIVAT NOVÁ DOBA!

NÁVOD DO NOVÉHO ŠTANDARDU SPRÁVANIA SA V NOVEJ DOBE: Prídete do hifi & highend štúdia NISEL, strávte u mňa x- hodín pri čajíku, či dobrej kávičke, popočúvame spolu aparatúrku, zacvičím si pri tom výbere, načerpáte informácie, ktoré vám žiadny e-shop odborník nedá – a na konci mi poviete: ale na jednej www som ten produkt videl za takú a takú cenu…

Nehodnotím ďalej, skúste si cenu porovnať sami:

1 600 EUR/pár

POSLEDNÁ CENA:

iba 1 100 EUR/pár!!!

😀

2 Responses to "MAGNAT Transplus 1500 – slovné spojenie „novodobé vintage…“ je tak trochu nezmysel, ale nie samotný produkt!"
 1. Pán Michalec
  Viem sa vžiť do Vašej situácie, asi 28 rokov sa stretávam síce v inej oblasti obchodu avšak presne s rovnakým prejavom t.j. ja robím marketing a niekto iný profituje z môjho snaženia . Toto však nie je dôvod na skepsu ani na ústup z Vašej pozície kvalifikovanej služby nám, Vašim klientom.
  Verte mi, že to čo Vy robíte je viac než práca , je to služba hudbe a v rámci ktorej služby Vy prispievate ku „kvalitnému “ vnímaniu nami milovanej nahrávky na hranici každého možného nášho rozpočtového limitu
  Csolle

  • Vážený pán Csolle,
   Ďakujem za Vaše riadky, takú reakciu som fakt nečakal, keď som to tam dával… potešili.
   Ale nebojte sa, snažím sa neupadať do skepsy (teda ak sa to vôbec dá ovplyvniť) a zatiaľ sa ani nestrojím na ústup zo svojej pozície, teda aspoň nie, pokiaľ mi bude zdravie slúžiť.
   Dávno ste tu neboli, ale určite si pamätáte, že to tu bolo vždy plné, niekedy až príliš („čisté psycho“ – ako hovorievala moja kolegyňa). Vtedy sme to však ako-tak zvládali, ale teraz… Robím a stíham všetko – alebo aj naopak: nestíham poriadne robiť nič… A to som si naivne myslel už pred desiatimi rokmi, že v päťdesiatke budem menej pracovať a viac užívať plody práce. Nikdy to tu nevyzeralo horšie, kvantum tovaru sa stalo kontraproduktívnym (lebo ak ho je málo, tak je to zlé a zákazník si nevyberie; a keď je toho príliš veľa, tak si často nevyberie tiež…)
   A tak to idem skúsiť pohnúť – aj za cenu, že to budem vypredávať za nákup, alebo aj so stratou. Veď čo už, tak to v obchode občas chodí.
   Ak si nájdete chvíľku, keď pôjdete okolo, budete vítaný – ale to viete, vždy ste boli 😉
   S priateľským pozdravom
   Ján Michalec

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *