ACCUPHASE – priateľské upozornenie…

NISEL LIVING HI-FI

Toto, čo sa deje s tým doslova šialeným nárastom cien, mi nikto nevyhovorí, žeby to bolo normálne a že to tak musí byť…

E-280

Peniaze strácajú hodnotu vari každý deň a plus mínus je jedno, či eurá, doláre, alebo koruny (teda české, naše nie 😉 )

DP-570

Ak niekto z vás rozmýšľa o nákupe produktov ACCUPHASE, tak by som si švihol, možno aj za cenu malej pôžičky, alebo dohody so mnou, lebo – podľa mňa a podľa tejto trafenej situácie – je iba otázkou krátkeho času, kedy ohlásia zdraženie ich produktov….

P-4500

A nebudem vymenovávať firmy, ktoré už ceny zdvihli, lebo by to bol dlhý zoznam, tých “druhých” zase až toľko nie je… Tu síce asi nehrozí také zdražovanie ako napr. pri produktoch firiem, ktoré vyrábajú v Číne a ceny transportu odtiaľ išli naozaj hore v násobkoch. Odpadol som napr. z novej ceny mojich obľúbených lacných repro MAGNAT Transplus 1500, ktoré ešte na jeseň stáli 1 000 EUR/pár a teraz? Cenníková MOC je 1 600 EUR/pár – ale preprava lodným kontajnerom z Číny, ktorá ešte nedávno stála 3 500 EUR, teraz stojí 13 000 EUR!!! Všetky produkty ACCUPHASE sú síce vyrábané doma, teda v Japonsku, nejde to lodným kontajnerom, ale zase žiadny produkt (okrem zásuvných boardov, prenosky a káblov) nestojí 1 000 EUR.

Porozmýšľajte, ale nie príliš dlho…

23.01.2022 – doterajší, trojtýždňový výsledok môjho férového upozornenia v podobe objednávok je takýto: E-280 (1ks), E-480 (1ks), E-5000 (1ks), E-800 (1ks), DP-450 (1ks), DP-570 (1ks), AD-50 (1ks), DAC-60 (2ks), HS-LINK 1,5m (1ks). Všetko je objednané za nezmenené ceny a uvidíme, možno to naozaj aj dostaneme… Ale urobili ste/sme dobre, že ste/sme sa aspoň pokúsili!

31.01.2022: Vykonaná “malá zmena” – zákazník požiadal o zrušenie objednávky na E-800 a zajtra pošle zálohu na C-2150 (1ks) + A-36 (2ks). Dnes sme dostali ďalšie nové cenníky na Reavon, Musical Fidelity, Electrocompaniet – a asi ľahko uhádnete, že nové ceny nie sú nižšie… Pri takomto tempe bude ACCUPHASE pomaly vyzerať ako lacná firma – ale dokedy???

Tak smelo do toho a… jedeme dál !!!

😉

2 Responses to "ACCUPHASE – priateľské upozornenie…"
 1. Pekne pozdravujem !

  Posledné mesiace (4) som testoval viacero strojov – viacero značiek (aj v NISEL):).
  No a s láskavosťou p. Michalca som skúsil aj ACCUPHASE E-800.
  Už mu ho nevrátim a iba prídem vyrovnať dlh. Išiel by som aj vyššie, do delených mašín,
  ale tá cena je niekde nad moje možnosti. Možno “až budem veľký” tak sa dám nahovoriť,
  ale zatiaľ na to nemám prostriedky.
  Píšem tieto riadky jednak preto, že p. Michalec je ústretový človek a ak máte niečo na
  srdci – stačí len povedať myšlienku a on “vymyslí” riešenie ako na to.
  Po druhé, chcem vychváliť ACCUPHASE, alebo radšej nie – vypočujte si to a dopadnete ako ja.
  Posledná myšlienka – nech je to ako chce, EU ani Amerika na JAPONCOV proste nemá, nemá, nemá …..
  Idem ešte počúvať, zakiaľ mám čas cez veekend si niečo užiť ….

  nový fanúšik NISEL 🙂

  • Dobrý deň, pán LN.
   Ďakujem za Vaše slová, ktoré ma síce veľmi potešili, ale o to viac si musím dať pozor, aby som nespyšnel, ale zostal v pokore a vďačnosti – napr. aj za takých ľudí ako ste Vy. Za takých – ako hovorievam – zákazníko-kamarátov. Aby som neskĺzol k vydávaniu absolútnych a neomylných súdov na produkty, ktoré možno ani nepoznám. Na odsudzovanie ľudského konania, ktorého dôvody ani len netuším. Alebo na ľudí samotných. Skrátka a dobre: aby som sa nesprával ako idiot a ľudia by potom zamierili radšej ku konkurencii…
   ACCUPHASE nie je iba akási “ďalšia v poradí”, je to čosi ako láska na celý život, keď ich už ten-ktorý jedinec zopár mal, ale práve s tou išiel až pred oltár. Niežeby už nikdy po žiadnej inej (značke) nepozrel, nevypočul si ju, ale zostal verný! A už som to v minulosti aj niekde písal a bola to pravda: ak sa aj nejakou novou nadchol a odišiel od “starej”, po dlhšom či kratšom čase sa k nej vrátil. Lebo v pravom vzťahu (k ACCUPHASE) je aj kúsok filozofie v zmysle “Neopúšťaj starú cestu kvôli novému chodníku…”
   A áno, nie je lacná, ale pri dnešnej nezmyselnej cenotvorbe produktov niektorých tých nových značiek, často s pofidérnym technickým zázemím, súčiastkovou základňou, bez tradície a bez hanby… veď ten produkt od ACCUPHASE zase až taký drahý nie je
   No, na dnes dofilozofované a idem riešiť Vašu požiadavku na zistenie dostupnosti “delených mašín”, o ktorých ste ešte včera písali, že ich cena je nad Vaše možnosti a že možno “až budem veľký”… Žeby ste od včera vyrástli? (Pre ostatných: v hre je predzosilňovač C-2150 + jeden alebo dva áčkové koncáky A-48…)
   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Ján Michalec

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *