Pozrite si a inšpirujte sa kompletným aktuálnym programom francúzskej stálice na nebi reproduktorových sústav

NISEL LIVING HI-FI

 Zopár riadkov z histórie i zo súčasnosti firmy CABASSE

CABASSE sídlo spoločnosti

 

“Live sound emotions.” – slogan spoločnosti Cabasse France presne vystihuje zámer, ktorý sa konštruktéri tejto značky snažia už desiatky rokov napĺňať. Reproduktorová sústava má byť predovšetkým dokonalým nástrojom na prenesenie ohromujúcich zážitkov zo živých vystúpení umelcov do domáceho prostředia. Práve tento prístup dal vzniknúť mnohým legendám na poli domácej reprodukcie, pripomeňme si aspoň modely Atlantis, Adriatis, Brigantin alebo Albatros. Vo svojej dobe predstavovali tieto reprosústavy to najlepšie z najlepšieho v celosvetovom merítku a tiež súčasná produkcia dokazuje, že originálny prístup k návrhu a konštrukcii je tou správnou cestou ako na náročnom globálnom trhu obstáť na výbornú.

Medzi zlomové roky v dejinách spoločnosti Cabasse patrí rok 1952, v ktorom sa hlboká znalosť konštrukčnej problematiky a láska k hudbe premietla a u mladého technika Georgesa Cabasse do konštrukcie prvých akustických reproduktorov v Europe, presne navrhnutých pre potreby multikanálového kina Grand Rex v Paríži. Práve filmový zvuk stál ako prvý pri jeho myšlienkach podrobnejšie se zaoberať konštrukciou reproduktorových sústav hlavne preto, že svojím pôvodným zamestnaním bol pán Georges Cabasse asistentom uznávaného filmového režiséra René Claira.

Ak se pozrieme ešte hlbšie do histórie značky, zistíme, že rodinná záľuba v hudbe mala hmatateľné výsledky už v roku 1740, kedy uzreli svetlo sveta prvé husle a violy s logom Cabasse. Nie je na svete veľa tých, ktorí si môžu s kľudom povedať, že pri konštrukcii svojich reproduktorov využívajú poznatky zhromažďované a odovzdávané z otca na syna už 265 rokov. Pohľad od spomínaných huslí je zaujímavý tiež tým, že sa striktne neopiera iba o presné technické dáta, laboratórne merania, impedančné charakteristiky atď., ale priamo nás vracia k podstate a cieľu reprodukovanej hudby. Avšak s využitím aj všetkých tých najmodernejších technologických postupov, bezdozvukových komôr a nákladných meracích prístrojov dosahujú emotívne krásny a silný zážitok pri posluchu svojej obľúbenej hudby, alebo pri sledovaní filmu. Cabasse. Live sound emotions.

V priloženom aktuálnom CABASSE catalogue 2015 si môžte pozrieť aktuálny program firmy. Pre orientáciu prikladáme aj cenník  CABASSE pricelist 2013 – ten však bude v krátkom čase aktualizovaný. Na ceny produktov z katalógu, ktoré nie sú v cenníku, sa nás opýtajte mailom alebo telefonicky.

NISEL Living Hi-Fi logo

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *