Koniec výstavy “HIGH END SLOVAKIA” na Slovensku… (možno aj “HIGH END PRAHA” v Čechách?)

NISEL LIVING HI-FI

Vidíte bohyňu spravodlivosti? Ona nás nie, ale nad niektorými súdnymi rozhodnutiami horko plače…

Ale nebojte sa, hifisti a hajendisti, výstavy nekončia. Končí len tá naša, slovenská, ale končí len pod týmto názvom.  17.02.2014  sme totiž od usporiadateľov výstavy HIGH END SLOVAKIA, ktorej ôsmy ročník sa mal konať ako vždy v októbri tohto roku, dostali e-mail s týmto textom:

Milí naši High End-isti!

Žiaľ týmto označením vás už nemôžeme oslovovať, pretože slovné spojenie HIGH END je zakázané používať v podnikateľskej činnosti vašeho a nášho zamerania!

Rozhodlo o tom predbežným opatrením slovenské súdnictvo na základe sťažnosti navrhovateľa – vlastníka tohto slovného spojenia pre celú Európu, organizátora výstavy v Nemecku. Toto predbežné rozhodnutie nám prišlo dnes, čo znamená, že dnešným dňom máme zakázané používať názov výstavy High End Slovakia (Košice) a zdržať sa slovného spojenia High End v našej podnikateľskej činnosti až do právoplatnosti rozhodnutia. Je to nepochopiteľné vzhľadom na to, že toto slovné spojenie je už považované za všeobecne používané slovné spojenie pre tovar najvyššej kvality.

Tento spor s High End Society trvá už štvrtý rok. Pritom Úrad priemyselného vlastníctva nám ochrannú známku High End Slovakia zaregistroval pred 8 rokmi.

Keďže tento spor nás stojí veľa času a peňazí, rozhodli sme sa zmeniť názov výstavy na: Výstava hifi, stereo a domáce kino

Horeuvedené informácie samozrejme nijako neohrozili a neohrozia prípravu a priebeh výstavy v Košiciach, ktorá bude 12.4.2014 v hoteli DoubleTree by Hilton Košice.

Ideme ďalej, tešíme sa vás, držte nám päste.

(a pozor kde použijete názov High End!) 🙂

V prípade otázok nás samozrejme kontaktujte

S priateľským pozdravom

Miloš Kováč
________________________________
Marko marketingová komunikácia, s.r.o.
Jakabova 57, 821 04 Bratislava, Slovakia

A NISEL-áci dodávajú: R.I.P. zdravý rozum, R.I.P. High End Slovakia, nech žijú moderné formy vlastníctva, a teraz úprimne: nech žije  Výstava hifi, stereo a domáce kino!

Vaše komentáre sú viac ako vítané, píšte, prosím. Ja idem postupne opravovať výrazy typu “produkty triedy High End” na nové a navyše každému nanajvýš zrozumiteľné “Výrobky z Vyšného Konca” O chránenú známku sme už požiadali aj na synonymný výraz “Produkty z Horného Konca”, takže žiadne vylomeniny s používaním týchto výrazov, alebo nám za to riadne zacvakáte, verstehen Sie? 🙂

🙁

19.02.2014, sme od agentúry MarKo dostali mail s týmto textom:
Milí priatelia!

Ďakujeme Vám za veľkú podporu a tešíme sa na prvý ročník Výstavy audio, video a domáce kino 2014!
Ako ste isto postrehli, názov sme trošku pozmenili. Nová webová stránka www.audiovideokino.sk bude funkčná koncom tohto týždňa.

Niektoré vaše otázky k predbežnému rozhodnutiu sú dosť konkrétne, ale vzhľadom na 4 roky trvajúci proces sa nedajú zodpovedať do pár riadkov. Je to naozaj na dlhšie a dosť zaujímavé.

Z predbežného opatrenia posielam len ten najväčší precedens pani sudkyne:
“Odporca (ako my) je povinný zdržať sa používania označenia “HIGH END” pri výkone svojej podnikateľskej činnosti”
– takže čokoľvek čo máme zapísané v živnostenskom liste ako predmet podnikania, tj. aj prípadný predaj High End techniky, propagácia vašich výrobkov s podtitulom High End, vlastne ani nikde v článkoch a pod. nemôžme používať High End. Pritom naša ochranná známka High End Slovakia bola a ešte stále je riadne zaregistrovaná! Takže veci robíme naozaj poriadne…
Pokiaľ by vás zaujímali podrobnosti, radi sa stretneme a pozhovárame osobne.
V prílohe posielame aj náš aktualizovaný vizuál k výstave v Košiciach.


Ďakujeme, pekný deň.
s priateľským pozdravom

Miloš Kováč
________________________________
Marko marketingová komunikácia, s.r.o.
Jakabova 57, 821 04 Bratislava, Slovakia

IČO: 35721839
IČ DPH: SK2020267821

www.marko.sk

www.audiovideokino.sk4 Responses to "Koniec výstavy “HIGH END SLOVAKIA” na Slovensku… (možno aj “HIGH END PRAHA” v Čechách?)"
  1. Dobrý večer pán Michalec
    Vlastník slovného spojenia ? Tak toto je neskutočné čo všetko sa dá dnes vlastniť ! Odporúčam používať názov High – End. Je tam pomlčka takže priame slovné spojenie tam nieje ale také jednoduché to zrejme nebude. Pripadne by som bol za rýdzo “Slovenský” názov a to Hájend Slovakia. Nový názov výstava hifi, stereo a domáce kino ? Hifi nieje chránené známkou ? Pripadne slovné spojenie domáce kino ? Bacha na to ! 🙂

  2. Tak to je chore…minule som pozerala nieco o Bostone, kde sa v slangovom jazyku pouziva slovo “Hon” ako skratka od “Honey”- tiez si to tam jedna podnikatelka nechala registrovat a dohnala to do takej absurdity, ze posielala zaloby ludom, firmam aj statnym organizaciam, ktore pouzili slovo Hon v akomkolvek propagacnom alebo reklamnom materiali. Vysledkom bolo, ze komunita ju aj jej kaviaren uplne odignorovala a pani podnikatelka sa ocitla na pokraji bankrotu. Tak aby sa nieco podobne nestalo aj im…nech zije vysny koniec 🙂

  3. K tomu niet čo dodať. Nech “žije” globalizácia a všemocné nadnárodné spolky, diktujúce čo budeme zajtra jesť!
    Boh ochraňuj Slovensko! A Horný Koniec!

  4. je to zase len o úbohosti ľudí ktorí už dávno ľudmi niesu,nech sa zadrhnú vlastným ……
    Nech žije Horný Koniec!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *