ATOHM ZEF MAX Speaker Cable – ešte lepší ako ZEF?

NISEL LIVING HI-FI

Ponuka vynikajúcich reproduktorových káblov ZEF MINI WIRING a ZEF od francúzskej firmy ATOHM (ktorá je však v prvom rade výrobcom vynikajúcich reproduktorových sústav!), je už dávno aj na našom trhu rozšírená o nový ZEF MAX. Pokúsim sa zabrániť dohadom o jeho konštrukcii, materiáloch a rozmeroch tým, že tu a teraz uvediem o tomto top reproduktorovom kábli správne údaje výrobcu (a v zátvorke uvádzam porovnanie s vynikajúcim káblom ATOHM ZEF).

Kábel ATOHM ZEF MAX materiálovo i konštrukčne vychádza z vynikajúceho reprokábla ATOHM ZEF. Jadro kábla ZEF MAX tvorí 6 vodičov z bezkyslíkatej monokryštalickej medi, ktoré sú vzájomne stočené do jedného prameňa (ZEF má takéto vodiče 3). Okolo neho je v rovnakom smere stočených 343 jemných vodičov z bezkyslíkatej medi, ktoré sú však postriebrené (ZEF má takýchto vodičov 216). Celkový prierez jednej žily je 5,2 mm2/cca 10 AWG (ZEF má prierez jednej žily 2,8 mm2). Prvá izolácia je z extrudovaného fluórpolyméru FEP, čo je jeden z druhov Teflonu. Druhá, vonkajšia izolácia je polyvinylchlorid, teda PVC. Dielektrikum medzi týmito opláštenými žilami je takisto z PVC. Izolácie a dielektrikum sú teda materiálovo zhodné ako pri kábli ZEF. Kábel je smerový, smer zapájania je vyznačený šípkou na dielektriku – má smerovať od zosilňovača k reprosústave, tak ich aj zahorujem (rovnako je to pri kábli ZEF). Obidve žily, teda ich PVC izolácie, majú kruhový prierez a odlíšenie polarity je sivými bodkami na jednej zo žíl (opäť rovnako ako pri kábli ZEF).

Výsledok: ak si ATOHM ZEF získal hifistickú verejnosť výborným podaním priestoru, ostrou lokalizáciou, kontúrovanými basmi a hladkými výškami, tak prínos v podobe kábla ATOHM ZEF MAX dostáva zákazník highendový kábel za nehighendové peniaze. Ešte uhladenejšie výšky, očarujúco neutrálne stredy, ešte lepšie definovaná stereo báza a asi vďaka zväčšeniu prierezu (najmä vnútorných OCC, teda medených vodičov) väčší, ale rovnako pekne kontúrovaný bas.

Reproduktorový kábel ATOHM ZEF MAX je dodávaný v metráži (rovnako ako ZEF). Maloobchodná cena ZEF MAX je 50 EUR/m vrátane DPH 20% (ZEF stojí 35 EUR/m). Veľkoobchodné balenie je 50 m na jednej špuľke (rovnako ako ZEF).

Na požiadanie vyhotovím taký káblový set, že bude aj dobre vyzerať, nielen skvele hrať. Vy si poviete dĺžku kábla, akú požadovanú „bižutériu“ si želáte na strane zosilňovača a na strane reprosústav (odporúčame kombinovaný konektor vidlička/banánik ATOHM WT-STU v cene 17 EUR/ks, alebo rozpínací banánik ATOHM WT-LMB v cene 11 EUR/ks, prípadne náš najpredávanejší rozpierací banánik BLACK RHODIUM Gold Plated Locking Banana u nás v cene 12 EUR/ks, alebo špičkový rozpierací banánik BLACK RHODIUM Rhodium Plated Locking Banana u nás v cene 35 EUR/ks). Reprokáble ZEF aj ZEF MAX môžu byť vybavené „nohavicami“ – káblový splitter stojí 4,50 EUR/ks – a kábel potom vyzerá napríklad takto…

… alebo takto:

A ešte jedna „drobnosť“ na záver stránky: pri objednaní kábla a kompletnej káblovej „bižutérie“ vám káblový set rád vyhotovím za 16 EUR (osadenie 8 ks konektorov), káble dám „zahorieť“  zdarma na prístroji  BLUEHORIZON ProBurn  (inak to ako službu na vaše vlastné inde kúpené káblové sety počítam za 24 EUR/deň, alebo za 36 EUR/2 dni) a poštovné náklady uhradíme vo svojej réžii!

51 Responses to "ATOHM ZEF MAX Speaker Cable – ešte lepší ako ZEF?"
 1. Dobrý deň pán Michalec
  Dovolím si napísať krátky komentár k týmto káblom. Musím na začiatok podotknúť že Zef Max potrebuju minimálne 200-300 hodín na “ zahorenie „. Zvuk je po “ zahorení “ úplne o inom. Rozdiel Zef Max oproti Zef : basy idú hlbšie no sú ukážkovo kontrolované bez akéhokoľvek náznaku dunenia. Stredy vrátane ľudských hlasov sú neutrálne to znamená prirodzené bez „prifarbovania “ zvuku. Hlasy znejú plno, ľavopravý ako i predozadný priestor je ukážkový. Objem nástrojov, hlasov oproti Zef je väčší, plnší. Celkovo sa miestnosť akoby viac náplni hudbou. Pri piesni Villanelle For Our Time od Leonarda Cohena ma človek pocit akoby Mr. Cohenovi videl priamo do hrdla akoby stál meter od vás a spieval len Vám. Dovolím si tvrdiť že túto pieseň som ešte nikdy nepočul v takom zvukovom podaní ako cez Zef Max ! Takisto ženské vokály sú v tejto piesni úžasné. Čo sa týka výšok tak tie sú krásne “ kovové “ bez náznaku sykaviek. Činely znejú realisticky s dlhým doznievaním v priestore. Keby som to mal zhrnúť tak Zef ( bez Max ) považujem za špičkový hi-fi kábel. Zef Max podľa mňa už prekročil ( presnejšie stojí na nej ) pomyselnú čiaru medzi hi-fi a High End. Nieje to špičkový High End kábel to by som zavádzal ale už nepatrí ani do kategórie hi-fi. Je niečo medzi. Nerád robím antireklamu akémukoľvek výrobku preto nebudem menovať konkrétne značky reprokáblov napíšem len ich orientačnú cenu s ktorými som Zef Max porovnával nie priamo ale zo svojej znalosti nakoľko som tieto káble vlastnil. Sú to káble zvučných mien za 750€, 1200€ a 1800€. Jediné káble boli lepšie ako Zef Max a to tie za 1800€ no pomer výkon – cena hrali jednoznačne v prospech Zef Max. Chcem tým povedať že tie 1800 eurové boli lepšie no za príliš vysoký rozdiel v cene cca 1550€ pri dĺžke 2 x 2,5metra. Keby som mal rozdiel medzi nimi vyjadrit v eurách tak 150 – 200€ by bolo korektné. Problém je v tom že High End nieje len o zvuku ale aj o “ vyšperkovani “ krásnych opletoch, drahých obaloch, kufríkoch čo sa v konečnom dôsledku premietne aj na cene. Môj záver : Kto chce nazrieť spoza rohu aspoň jedným očkom ( uškom ) do sveta High End káblov čo sa zvuku týka tak neváhajte, pomer výkon – cena je viac ako úžasná !!! Attention !!! Upozornenie pre ženatých chlapov !!! Ak chcete prežiť Vianočné sviatky v pokoji a kruhu vašej rodiny tak nekupovať !!! V opačnom prípade hrozí riziko že sviatky strávite v spoločnosti Zef Max pri počúvaní hudby a vaša polovička Vám neodpustí že ste sa nedokázal ani na chvíľku odtrhnúť od hudby a absolvovať s ňou aspoň predvianočné nákupy. Všetko čo som písal je môj názor písaný v absolútnej pohode a bez nátlaku.
  Prajem všetkým šťastne a veselé ci už v spoločnosti Zef Max alebo vašich manželiek ( najlepšie oboje ).

  • Dobrý deň prajem a teším sa, že ste taký spokojný, hoci medzitým ste už boli dva či trikrát u nás 🙂 ale nie kvôli reprokáblu! Aj to Vaše prianie na záver je v poriadku, aj keď ZEF MAX máme momentálne takmer vypredaný. Krásne prežitie Vianoc a do Nového roku hlavne veľa zdravia Vám prajú NISEL-áci!

 2. Pridávam sa k predošlému príspevku. Mám skúsenosť s oboma repro káblami od ATOHM. V mojej zostave je ZEF MAX lepší – expanzívnejší priestor (hlavne do hĺbky), hlbší bas, presnejšie umiestnenie nástrojov v priestore. Už prvá skúsenosť s káblom ZEF bola pre mňa veľkým prekvapením. Nečakal som tak dobrý výsledok v tejto cenovej kategórii. Osobne mi biela farma nesedí (dizajnovo) a pri výbere som kábel porovnával s inými známejšími značkami v cenovej kategórii do 400 EUR (2×2,5m). ZEF bol lepší a používal som ho cca rok. MAX som si zapožičal na pár dni iba zo zvedavosti v čase výmeny repro, keď som mal doma zapožičané aj iné značky v cenovej kategórii do 700 EUR. MAX ostal v zostave a ide ešte ďalej, podobne ako bolo popísane v predošlom príspevku. Ak niekto hľadá skutočne kvalitný repro kábel za rozumnú cenu do „dospelejšej zostavy“ doporučujem zaradiť do zoznamu obidve verzie a zapožičať na skúšku domov. V niektorých zostavách by mohol byť ZEF vhodnejší ako ZEF MAX, prínos bude jasný pri oboch verziach.

  Ďakujem NISEL-ákom za ochotu s perfektný servis a všetkým hifi nadšencom želám krásne a pokojné sviatky!

  • Dobry večer važeni hifisti ,beriem si vaše odozvy za Athom Zef ktory vlastnim a rad si vyskušam i Athom Zef Max. Dufam že budem spokojny ako i pri kupe prvej verzie Athom Zef. S pozdravom ………………

 3. Veľmi pekne ďakujeme za Vaše slová, pán MG, potešili. Aj Vy ste už medzitým u nás boli a ja nemôžem napísať nič viac a nič menej, len že sme veľmi radi, keď čítame takéto riadky od našich spokojných zákazníkov. Nerobíme si žiadne zásluhy na kvalite toho-ktorého produktu, hádam „len“, že sme si ho vybrali na základe svojho vnímania toho, čo podľa nás stojí za povšimnutie, resp. čo je výnimočné. Káble ATOHM ZEF, ZEF MAX, ZEF MINI WIRING, ZEF MODUL RCA či XLR v tom nie sú výnimkou. Ale ATOHM je predovšetkým výrobca reproduktorových sústav (vrátane meničov vlastnej výroby), len v našich končinách ešte stále takmer neobjavený. Ale ono to príde… A OD BUDÚCEHO ROKU ZAČÍNAME PREDAJ STAVEBNÍC (DIY KITS) OD FIRMY A T O H M ! ! !
  NISEL-áci Vám prajú krásne Vianoce a skvelý štart do ešte lepšieho Nového roku!

 4. Dobry den,
  dakujeme za Vas zaujem a dovolujeme si informovat Vas, ze do CR zasielame radi a pomerne casto. Nemame tam sice ziadneho predajcu ATOHM (a vlastne ani na Slovensku), lebo kazdy sa hrabe na svojom piesocku a zakaznik moze u jedneho kupit TO, u druheho ONO, ale TO i ONO na jednom mieste u nikoho. Aby nasi zakaznici neboli kvoli tomu znevyhodneni, vychadzame im v ustrety napr. aj tym, ze sme sa rozhodli, ze produkty ATOHM a BLACK RHODIUM nad 100 EUR budeme odteraz zasielat v ramci Europskej unie V NASEJ REZII, pre zakaznika to znamena PREPRAVA ZADARMO 🙂
  S pozdravom
  Jan Michalec

 5. Zdravím Nisel a všechny posluchače hifi.
  Kabel Zef max jsem si pořídil víceméně na slepo (tedy spíš na hlucho). Po přestěhováni a pořízení si nové audio sestavy jsem nějak nemohl najít ten správný „repro drát“, který by mému uchu lahodil. Sestavou prošlo asi devět kabelů, počínaje Babexaudio ze staré sestavy přes třeba Supra, Xindak, Realcable, Kimber a konče Clever od Krauta. Některé kabely posunuly zvuk k vetší spokojenosti, avšak jaksi ne až tak veliké, jaká byla jejich cenovka. Už trochu ze zoufalství jsem tedy dal na recenzi a doporučení menšího bratříčka Atohm Zef a říkal si buď a nebo, hůř to snad hrát nebude.
  Po cca 30 až 40 hod. zahořeni to přišlo. Prostě paráda a skoro max. spokojenost. Prostor, barevnost zvuku, středy, výšky-to vše pro mne nejlepší, co jsem měl možnost slyšet. Snad jen basy byly o něco lepší u Furutech a Supra, ale celkově fakt nádhera. Omlovam se za délku příspěvku, ale nedalo mi se o tu radost nepodělit 🙂 .
  S pozdravem a díky,
  Dušan / ČR-Praha

 6. Dobry den p. Michalec. Mam zostavu B&W 683 (kupene u Vas) a zosilnovac Musical Fidelity M6i. Ma zmysel k tejto zostave spekulovat z kablom.

  • Dobry den aj Vam.
   Preco by to nemalo mat zmysel? Nie je to zostava za par penazi a mozno by som sa skor orientoval na Zef ako na Zef Max – 683-ky maju uz aj tak dost vyrazny basovy prejav a aj ked by mu neskodilo take spevnenie ake prinasa Zef Max, sustredil by som sa asi viac na precistenie stredoveho a vyskoveho pasma. Ale ak by bol zaujem, tak vyskusat mozte obidva modely.
   S pozdravom
   Jan Michalec

   • Dobrý deň,
    tak som si káble požičal. Atohm Zef a Atohm Zef Max. Doma som to pripojil ako prvý Atohm Zef a po dvoch prehodeniach bolo jasné že o žiadnu psychoakustiku nejde. Úplne prvý som registroval priestor a lepšie rozmiestnenie nástrojov v priestore vrátane náznakov predozadnej lokalizácie a presnejšie a pevnejšie basy. Po prehodení na pôvodný kábel (Oehlbach 2x4mm postriebrena meď) zvuk zostal plochý. Povzbudený novou skúsenosťou som hneď vymenil RCA kábel za kvalitnejší. Nasledovala radikálna zmena k lepšiemu.(čo som tam mal radšej nebudem písať :-). Atohm Zef Max sme skúšali tiež, avšak jeho prejav na mojej zostave bol nudný (slovo nudný to vystihuje asi najlepšie) Po dôkladnom testovaní som si požičal aj RCA kábel Atohm. Ten zvuk spresnil a spevnil nebolo to však až také zásadné. Napokon som Zef kúpil aj keď to pôvodne nebolo cieľom. Musím podotknúť že som k tomu celému pristupoval veľmi skepticky a moc som neveril že výmena kábla môže mať na zvuk tak zásadný vplyv. p. Michalec môj skepticizmus pri zapožičiavaní káblov okomentoval slovami „takých potrebujeme“. Doporučujem skúsiť možno objavíte relatívne lacný spôsob zlepšenia zvuku Vašej zostavy. V mojom prípade bola cesta späť nemožná.

    • Dobrý deň,
     ďakujeme za príspevok, tešíme sa, že ste spokojný. A áno, povedal som presne tak ako ste napísali – že „takých (skeptikov) potrebujeme“. Skrátka a dobre: ak je taká možnosť, tak je lepšie raz sa presvedčiť na vlastné uši ako rozhodovať sa na základe skúseností iných. A aj vo Vašom prípade sa to potvrdilo 🙂
     S pozdravom,
     NISEL-áci

 7. Predvianočný pozdrav všetkým hifistom.

  V prvom rade sa chcem podakovať vám, p. Michalec, za perfektný servis. Výberom tohto kábla do vášho portfólia ste určite potešili mnohých hifistov, ktorí ho odskúšali. Po mojej skúsenosti by sa mi ani nechcelo veriť, že by so Zef Max nebol niekto spokojný. On síce svojou cenou do High Endu nepatrí, ale výkonom určite. Už pri prvom počutí som mal pocit, akoby som predtým počúval hudbu za nejakou záclonou. Alebo ako keby teraz niečo cvrnklo do equalizéru a všetky hodnoty vyleteli hore. Jednoducho transparentne čistý, priezračný zvuk. No a po zahorení Atohm Zef Max na istom prístroji nemenovanej značky v nemenovanom pražskom štúdiu mi padla sánka úplne, ako aj tomu pánovi, ktorý mi túto službu poskytol. Porovnali sme Atohm s ich najlepším káblom, ktorý mali na predajni /cena bola cca 5x-vyššia/ a Zef Max bol lepší. Teraz, keď ho počúvam doma na mojej zostave, mám pocit, že počujem onen povestný 3D zvuk. Vynikajúce nuancy, hladké výšky, krásne priezračné stredy a mohutné kontúrované basy.
  Záverom by som chcel povedať len toľko, že kto je na pochybách, ako som bol spočiatku aj ja, nech sa páči vyskúšať
  a potom je to už len na vás ako sa rozhodnete. Som presvedčný, že Niseláci vám poskytnú veľmi dobré služby ako aj mne.

  • Ďakujeme pekne za Vaše riadky, pán Lokaj. Aj my Vám prajeme krásne prežitie Vianoc a všetko dobré do Nového roku 2015! A tak ako som Vám povedal do telefónu: keď budete v Bratislave a nájdete si čas, príďte nás navštíviť – u nás v štúdiu sú ľudia vítaní aj keď prídu len tak, aj keď nepotrebujú nič kupovať 😉
   JM

 8. Dobrý deň. Dostal som na Vás kontakt a hlavne doporučenie od Vášho zákazníka. Dovolil by som si touto cestou poprosiť o radu ohľadne výberu reprokáblov. Konkrétne mám na mysli Atohm Zef.
  Mám receiver Pioneer VSX LT 70, repro Marsyas acustic 570, subwoofer Yamaha / cca 200 watt/. Výmena subwooferového kábla viedla k evidentnému zlepšeniu zvuku, takže som presvedčený, že výmena káblov k reproduktorom urobí taktiež pozitívnu zmenu posluchu už teraz dobre hrajúcej zostavy. Vymenoval som jednotlivé komponenty, aby Ste mi poradili pri správnej voľbe medzi Atohm Zef a AZ Max. Potrebujem ich v dĺžke 2×5 m. Za odpoveď a radu vopred ďakujem a teším sa na návštevu Vašej predajne. S pozdravom. Čupka.

  • Dobrý deň, pán Čupka.
   Ďakujeme za Váš záujem o radu, príp. o nákup. Vaše reprosústavy našťastie poznám, chalani z Marsyasu budú radi, že ešte niekde robia majiteľovi radosť (ale napr. v jednej bratislavskej rockovej cédečkárni ROXY CD na Laurinskej tiež ešte stále slúži model MA 670 a podržte sa: ja mám asi polroka doma ich vlajkovú loď a napriek ich veku nedám na ne dopustiť, MA Monroe, s ktorou svojho času, myslím r. 1992 alebo 1993 získali na Brnenskom stojárskom veľtrhu ZLATÚ MEDAILU!!! – to len tak, na okraj, povedzme pre predstavu mladého hifistu).
   Voľba je závislá aj od toho, čo by ste chceli výmenou kábla dosiahnuť. Podľa mňa to asi nebude objem basovej zložky, ale skôr jej lepšie prekreslenie, spevnenie – ak je to tak, tak berte Zef. Ak sa mýlim a je to naopak, tak choďte do Zef Max (aj keď teda pri 10 m dĺžke to vychádza na celkom dosť peňazí, aspoň voči cene bední…).
   S pozdravom
   Ján Michalec

   • Dobrý deň, Moc ďakujem za skorú odpoveď. Myslím, že rozhodnutie učiním po osobnom pohovore. Teraz je len otázka, či máte uvedené káble na sklade a či by bolo možné na počkanie vyhotoviť aj ukončenie koncovkami podľa výberu. Ja si ešte presne pomerám dĺžky káblov a ide sa na vec. S Pozdravom. čupka

    • Dobrý deň, pán Čupka.
     ATOHM Zef Max je momentálne vypredaný, ale set na vyskúšanie máme vždy (ten nepredávame). ATOHM Zef máme v dostatočnom množstve, máme tiež z neho jeden predvádzací set. Snažím sa skôr vyhnúť „výrobe na počkanie“, nie je to na 5-10 minút a niekedy tu máme celkom rušno, takže radšej nie na počkanie. S pozdravom Michalec

     • Dobrý deň, pán Michalec.
      Naplánuejm si cestu k Vám, určite sa dopredu ozvem telefonicky, ak by bolo možné, rád by som oba káble vyskúšal. Ny vyskúšanie mi postačí akákoľvek dĺžka – reproduktury za týmto účelom viem presunúť. Na definitívne zapojenie mi podľa posledného merania bude stačiť 2×4,5 m, s koncovkami zo strany zosilovača – banánik, zo strany repro – vidlička. To však prípadne upresníme osobne. Teším sa na návštevu k Vám a pokochanie sa sortimentom Vášho štúdia. S pozdravom. čupka

   • Zdravím vás pán Ján , ja mám dva páry Marsyas MA 570 takmer v pôvodnom stave , jeden pár mám ako prvý majitel a druhý som čerstvo prekupil . Neviete o nejakých Monrooch ? Kolo ste dali za vaše a v akom ich máte stave ? Nemohli by ste mi poslat nejake foto ? Už nikde sa o nich nič nepíše a ani fotky nie su . Pamätám sa len že boli vo farbe dreva a také štíhlejšie . Ďakujem Vlado

    • Dobrý deň prajem,
     kúpil/odpočítal som ich z nákupu pánovi, ktorý u nás kupoval Revel Ultima Salon 2, za 300 EUR, bola to náhoda a tak trochu moja nostalgia – poznal som troch chalanov zo štyroch, ktorí tvorili firmu Marsyas Acoustics. Meniče sú v 100%-nom stave, vcelku akceptovateľný je stav ozvučníc, ale nie bezchybný. Nemám fotky, mám bedničky doma, sú vo farbe čerešňa.
     S pozdravom
     Ján Michalec

 9. Prajem pekný deň.
  Vlastním delený zosilovac Rotel RC BX a RB 971. Chcem sa opýtať, či viete či sa tieto káble hodia k tomuto typu zosilovača. Viem, že ich zapožičiavate na skúšku, no pre mna je to dialka ku vám cestovať. Ďakujem Ladislav

  • Pekný deň aj Vám, pán Ladislav.
   Ďakujeme za Váš záujem a tak ako píšete: najlepšie je to vyskúšať vo svojich podmienkach. Testy (vo všeobecnosti) síce môžu niečo napovedať, ale kto vie, v akom vzťahu sú napr. dovozca tej-ktorej značky s tým, ktorý „test“ vykonal. My sa snažíme vyberať si podľa svojho gusta (tu lepšie: podľa toho ako to počujeme my) a ak produkt dopadne dobre pri nezávislom testovaní, tak sa tešíme ešte viac. A káble ATOHM – signálové aj reproduktorové – v tomto nie sú výnimkou.
   Istá firma vo svojom slogane tvrdí, že „vynakladá viac úsilia“ a my sa tiež správame k zákazníkovi v tom duchu. Pre Vás (aj pre ostatných čitateľov týchto komentárov) tu máme správu, ktorú už naši zákazníci poznajú: ak ste aj z opačného konca Slovenska, alebo dokonca aj z Českej republiky, radi Vám umožníme vyskúšanie vo svojich domácich podmienkach. Je to o ochote a tá nám, pokiaľ viem, nikdy nechýbala! 😉 (na rozdiel napr. od peňazí 🙁 ) Na Váš mail Vám zašleme postup/podmienky, za ktorých to robíme.
   S pozdravom
   Ján Michalec

 10. Dobrý deň, pán Michalec.
  Dnes v noci som zapojil Zef Max, Paradigm Signature S8 v.3, zavrel oči a VIDEL som ich HRAŤ.
  Ďakujem!!!
  Ed.

  • Dobrý deň, pán Čupka.
   Nuž, čo k tomu dodať… Hádam len, že za stručný a výstižný komentár ďakujeme a tešíme sa, že ste spokojný 😉
   A aby mal čitateľ tohto príspevku predstavu o tom k akým reprosústavám ste použili kábel za 45 EUR/m: jedná sa o reprosústavy v cenníkovej cene cca 230.000 CZK/pár…
   S pozdravom
   Ján Michalec

 11. Výborný kábel, veľmi rýchly, veľký priestor a veľa detailov. Mne pomohol s agresivitou pri horších nahrávkach – 70. rocky… všetko je hladké a muzikálne, nič nevyčnieva ani nechýba, tá zrnitosť sa mi stratila, skúšal som veľa káblov, ale ten je do ceny cca 2000 € NEPREKONANÝ !!!!!

  Odporúčam každému si ho aspoň vypočuť ….

  A ďakujem NISEL-ákom, mám radosť s každej nahrávky ….

 12. …“zahorenie“ kablov?.. No ale rad by som sa spytal ak mozem pan Michalec na Vas nazor Zef Max versus Vincent premium, kedze viem, ze ich tam mate popripade aj na vincent komponentoch bol nejaky test z Vasej strany?

  • Zdravim Vas po dlhom case,
   dakujem za doveru a zaujem o moj nazor, ale na ten sa nespoliehajte: som predajca a do neba Vam vychvalim to, co potrebujem predat, alebo to, na com mame najvacsi zisk. Popritom dobre poopluvam konkurenciu (ostatne hifistudia) i vyrobcov konkurencnych produktov (hlavne takych, ktorych produkty sme u nas v studiu nikdy nemali…) Ze u nas ste sa s takymto jednanim nikdy nestretli? Tak fajn, dakujem za Vase slova, naozaj to tak NIKDY nerobime. A preto Vam aj teraz poviem, ze Vam radi poskytneme moznost vyskusania si napr. uvedenych kablov vo svojich domacich podmienkach, na Vasej aparature, ktorej zvuk mate za tie roky „v usiach“. Podobne ako pri zladeni napr. zosilnovaca s reprosustavami, ani pri kabloch sa neda povedat, ze drahe musia byt pre danu aparaturu nutne aj lepsie. Inak povedane: nestaci zobrat nekrestansky drahy zosik a podobne nekrestansky drahe bedne a automaticky od toho ocakavat „nebesky zvuk“…
   A k zahorovaniu kablov: niektore veci sa tazko zdovodnuju, ale pritom funguju. Udeje sa to iste, co pri obycajnom pouzivani, ale vplyvom ovela intenzivnejsich impulzov ovela rychlejsie. Pristroj BLUEHORIZON ProBurn, ktory na toto vyuzivame, je toho vcelku fungujucim dokazom. Tolko k tomu.
   S priatelskym pozdravom
   Jan Michalec

 13. Dobrý deň Vám želám,
  mal by som dve otázky. Dávam si dokopy svoju prvú audiozostavu. Stĺpové reproduktory Bowers and Wilkins 683 S2, zosilovač Creek Evolution 50A a prehrávač Creek Evolution 50CD. Aktuálne hľadám ešte vhodnú kabeláž pre túto zostavu. Myslíte, že by Athom Zef max bol kompatibilný a vhodný na tátu zostavu? Dal by sa prípadne zapožičať domov? Vopred ďakujem za radu a odpoveď.

  • Dobrý deň aj Vám, Martin.
   Ďakujeme za Váš záujem, ale keďže produkty firmy CREEK nemáme v ponuke, neviem zodpovedne odpovedať na Vašu otázku (inak: neviem, ako to spolu hrá). Poznám však tie Bowersy a tak by som povedal, že by k nim asi viac sadli ATOHM Zef a nie Zef Max, keďže basov majú aj na rozdávanie a skôr by to chcelo spevniť ich. Alebo ešte radšej vynikajúce nové modely od firmy BLACKRHODIUM, konkrétne Encore, alebo Foxtrot. Nič však nemusíme odhadovať – všetko u nás máme aj na vyskúšanie, príp. na zapožičanie domov, skrátka a dobre: nech tá investícia má pre kupujúceho význam!
   S priateľským pozdravom
   Ján Michalec

 14. Dobrý deň p. Michalec,
  chcem Vám ešte raz aj takto verejne poďakovať za veľmi ochotný a profesionálny prístup pri mojom výbere vhodnej kabeláže na moju zostavu, ktorú som uviedol vyššie. Odkaz pre ostatných Hi – fistov. Napokon som sa rozhodol pre signálové káble Athom Modul XLR a reproduktorové káble Athom ZEF. Vďaka ochote p. Michalca som mal doma na víkend zapožičané aj reproduktorové káble BLACKRHODIUM Foxtrot. Pri porovnaní zo ZEFom však boli Foxtroty o niečo menej výrazné v stredových častiach. Kým pri Zefoch bolo krásne počuť až frázovanie spevákov, pri Fostrotoch som mal ten klasický dojem vokálov z rádia. Inak v basovej a výškovej časti boli veľmi podobné. Pekný deň všetkým.

  • Nuž, čo mám na to povedať? Hádam len, že ďakujem za Vaše riadky a som rád, že z nich cítiť aký ste spokojný 😉
   S pozdravom
   Ján Michalec

 15. Počul som ako hrá ten kábel.Napočúvané skladby mám v pamäti,ale s tým novým káblom to bolo o hodne lepšie.Skutočne velmi pevné basy,nastroje boli krásne oddelené.Výnikajúci pomer výkon/cena!

 16. Dobrý večer pane Michalec,
  přemýšlím o zakoupení reprokabelů pro moji sestavu Cambridge CXA 80 + Kef Q750 a čtu tady a nejen tady, chválu na kabely ATOHM ZEF resp. ZEF MAX. Vím, že tento typ elektroniky neprodáváte, nevím, zda jste neměl někdy náhodou možnost tuto elektroniku slyšet, takže netuším, zda byste byl schopen mi případně poradit, co by bylo k těm mým přístrojům vhodnější. Pojedu asi teď v pátek přes Bratislavu, tak bych se případně zkusil u Vás zastavit a poradit se. Kabely bych potřeboval v trochu atypických délkách, 1 ks dl. 2 m a druhý v délce 5m, neb sestava nestojí uprostřed, ale mimo na jedné straně vedle reprobedny. Bude tedy případně možnost se u Vás v Niselu zastavit?
  Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

  Jiří Brož

  • Dobrý deň, pán Brož.
   Ďakujem za Váš záujem a áno, môžete sa zastaviť, ale nebudem tam cca od 12.00 do 14.00 hod., porozprávame sa, dohodneme. Predbežne takto: s tými komponentmi je to tak, že zosilňovač tu mám, ale z KEF momentálne iba LS50 (a LS50 Wireless) a Q750 som tu ani nikdy nemal. Z toho dôvodu sa radšej zdržím akýchkoľvek odporúčaní a absolútnych súdov. Najlepšie by bolo, keby ste si ich požičali na vyskúšanie na svojej aparatúre a vo svojich priestoroch, robím to oproti 100%-nwj zálohe, ale bez poplatku za zapožičanie (rovnako ako pri ostatných kábloch, ale aj filtroch a sieťových práčkach, ostatné komponenty ako mierne platenú službu). Dávno už nerozdeľujem káble na drahé a lacné, ale na také, ktoré si „sadnú“ alebo „nesadnú“ s ostatnými komponentmi (aj keď aj to je dosť individuálne…). Veď zajtra pokecáme 😉
   S pozdravom
   Ján Michalec

   • Dobrý den pán Michalec,
    tak jsem dnes v noci po několika dnech dokončil poslouchání hudby s Vašimi zapůjčenými kabely Atohm Zef Max na mé sestavě Cambridge CXA 80 + streamer CXN v.2 + CD mechanice CXC + IsoTek Aquarius a jsem opravdu velmi spokojený! Nečekal jsem, že tak „obyčejně“ vypadající kabel mě svým zvukem tolik překvapí. Měl jsem možnost je porovnávat se kabeláží Tellurium Q Black II a myslím, že není co řešit. Atohm s přehledem lepší ;-). Lepší prostor do šířky i do hloubky, presentnější výšky, celkově pro mě v mojí sestavě komplexní suprový zvuk a to nejen ve své cenové třídě! Ty Telluria jsou určitě také velmi dobré kabely, jsou posazené více do spodku, jsou celkově takové temnější, chybí jim trochu šťávy ve vyšším spektru reprodukce. Takže závěr je jednoznačný, objednávám u Vás kabeláž Atohm Zef Max, k tomu jsem se rozhodl objednat i kabel Atohm modul XLR a rovněž i síťové kabely Pangea AC-9 MKII k zesilovači a AC-14SE MKII ke streameru. Objednávku zasílám samostatně emailem. Jinak bych Vám chtěl moc poděkovat za opravdu naprosto profesionální a vstřícný přístup, kdy jsem si u Vás domluvil návštěvu prakticky ze dne na den během návratu z dovolené v Tatrách (jsem z Plzně) a vše se podařilo naprosto dokonale sladit. Pokud budu v budoucnosti svoji sestavu nějakým způsobem doplňovat či obnovovat, jsem si jistý, že ve Vás vždy najdu správného partnera, ač to mám do Bratislavy přece jen trochu z ruky ;-). Ještě jednou děkuji a přeji Vám, ať se Vám i v této komplikované době daří co nejlépe!

    Jiří Brož

    • Dobrý deň aj Vám, pán Brož (vďaka Vášmu komentáru, ja ho už dobrý mám 😉 )
     Ďakujem veľmi pekne za Vaše slová, potešili a celé to malo význam. Nikto nehovoril, že to bude úplne jednoduché, ako ktosi múdry povedal: Kto chce hľadá spôsob a kto nechce, hľadá dôvod…
     Vystavím faktúrku, káble sa už zahorujú (aj tie symetriky) a predpokladám, že do konca týždňa ich budete mať doma.
     Nech sa Vám darí, nech sa nám všetkým darí a v zdraví prežite/prežime túto pliagu!
     S priateľským pozdravom
     Ján Michalec

 17. Dorazili ZEF MAX a dal som sa do testovania.
  Zostavu tvorí zosík : ARCAM A90, DAC : XINDAK DAC 8,repro: stĺpovky ELAC FS 247 ako zdroj použivam 2 počítače, jeden má len USB zo vstavanej zvukovky a druhý toslink zo samostatnej zvukovej karty.
  Keď som káble zapojil, rozdiel bol počuť hneď a to si všimla aj moja drahá, takže investícia bola obhájená 🙂
  Vo všeobecnosti som najviac vnímal rozprestretie priestoru, nie je to také ploché a dosť výrazný nárast basov, ktoré idú aj do objemu, ale aj do hĺbky a nestrácajú prekreslenosť.
  Zvuk zo zdroja, kde používam USB, bol pôvodne počuteľne horší (aj ten DAC nemá vstup USB rovnocenný s toslinkom), tam bol najvýraznejší zvukový posun, až taký, že je to až „počúvateľné“… je to počuť už aj pri hovorenom slove, zvuk je prečistenejší oproti pôvodnému stavu a približuje sa trochu tomu toslinkovému, dosť sa zlepšili hlavne bicie.
  Zvuk zo zdroja, kde používam toslink bol už pre použitím kábla výrazne prekreslenejší, ale až taký príliš prezentý, moja žena tvrdí, že agresívny – tam prišlo k určitému zjemneniu a tiež takému priestorovému nafúknutiu + basy.
  Ďalšia vec je, že XINDAK má jeden elektrónkový výstup a jeden tranzistorový – doteraz som nebol schopný rozdiel medzi nimi počuť, teraz ho vnímame obaja a zhodli sme sa, že zostane zapojený elektrónkový 🙂
  Pri počúvaní nahrávok, kde sa hrá na akustické nástroje, napr. klezmer, tak tam došlo k tomu, že sa zvýraznili určité nástroje (niektoré zase šli do úzadia), inak som nebadal nejaké veľké posuny.
  Ale keď sme pustili nejaké rockové/metalové veci, tam to bola iná dimenzia 🙂 Kovovo prekreslený zvuk basgitarových strún a ako sú prekreslené bicie, prechody na bicích, to je sila, niektoré pasáže znejú úplne ináč, aj koncertné nahrávky, kde to bolo také mdlé predtým.
  Tak by som to zhrnul, že čím viac sa cez ten kábel toho tlačí, tým väčší je rozdiel, teda najväčší prínos je na metale, kde idú naraz gitary, basa a rýchle bicie a kopák do toho pulzuje, som si myslel, že toto je už nad rámec možností ARCAMu, takéto klbko informácií „rozpliesť“, ale bola tam ešte rezerva, ZEFy ukázali MAX, čo ten Arcam ešte dá.

  • Dobrý deň, pán Holúbek.
   Tak to som odpadol… Mám spokojných zákazníkov, ale z tohto hodnotenia tuším až srší nadšenie, teda aspoň ja to tak vnímam!
   Ďakujem Vám veľmi pekne, že ste si dali takúto prácičku a napísali opäť niečo, čo možno určite niekomu pomôže zorientovať sa pri výbere vhodných káblov. Aj keď Vy aj ja vieme, že to často nie je o cene (ATOHM Zef/Zef Max už veľakrát pobili aj dvoj- trojnásobne drahšie káble renomovaných a špecializovaných výrobcov!), ale o tom ako si káble sadnú medzi dané komponenty audio reťazca, v tomto prípade medzi zosilňovač a reprosústavy. No a ešte o subjektívnom vnímaní výsledného vplyvu na zvuk.
   A ešte: poklona pre Mrs. mangelku, tešte sa, lebo čo ste napísali je skôr výnimka ako pravidlo 😉
   Prajem Vám všetko dobré, nech sa Vám v dobrom zdraví darí a niekedy Do videnia,
   Ján Michalec

 18. Dobrý den, rád bych se také podělil o mou zkušenost s novým kabelem ATHOM ZEF MAX. Vlastním sestavu v hodnotě cca 160 000 Kč. Na doporučení mého kamaráda jsem si pořídil tento kabel. Koupí tohoto „klenotu“ se má sestava neuvěřitelně rozezněla a nyní díky němu jsem poznal, co moje sestava skutečně umí. Původní reprokabel Audioguest Indigo + jsem s radostí odložil. Na původních kabelech bylo střední pásmo velmi popředné, při vyšší hlasitosti nepříjemné, basy rozjeté.
  Výměnou za ATOHM ZEF MAX se vše posunulo přesně tam, kam má. Střední pásmo je velice příjemné, hlas zpěváka je přirozený. Vyšší kmitočty jsou jemnější, hladší. Basy jsou přesné, rychlé a konturované. Celá reprodukce úplně ožila, je vyčištěná, plná detailů a prostor – levopravý i předozadní se neuvěřitelně zvětšil.
  Díky těmto kabelům je nyní radost poslouchat i nahrávky, které mi předtím nic neříkali a jejich poslech mě nebavil.
  Co tyhle kabely za tuto cenu dokáží je až nepochopitelné. Jako by si člověk pořídil jinou sestavu. Doporučuji všem vyzkoušet.
  Chtěl bych velmi poděkovat panu Michalcovi, že snad jako jediný v ČR i na Slovensku nabízí tyto kabely. Také oceňuji jeho profesionální přístup a domluvu.
  Díky, s pozdravem Michal.

 19. Dobry den,

  uvazujem o priamom pripojeni reprokablov bez bananikov kedze mi pridu kvalitne bananiky zbytocne prilis drahe (s ohladom na cenu ostatnych komponentov zostavy). Myslim ze z akustickeho hladiska mozu koncovky len zhorsit zvuk, nie zlepsit. Co si o tom myslite? Ak sa mylim, vyvedte ma prosim z omylu. Niesom sialeny audofil, len priemerny posluchac kvalitnejsieho zvuku na uplne priemernej Hifi zostave. Aktualne pouzivam metrazove kable CORDIAL Ultraflex. Mal som moznost pocut rozdiel pri pouziti ATOHM ZEF a bol som dost prekvapeny ake bolo zlepsenie zvuku.

  • Dobrý deň, vážený pán Herman.
   Ďakujem za Váš záujem a skúsim na otázku odpovedať:
   To, na čo sa pýtate, neviem teoreticky zdôvodniť a aj ja si myslím, že to miesto pripojenia banániku/vidličky je ďalším prechodovým odporom v signálovej ceste. Ja u nás používam kvalitné banániky a pri ich osadzovaní používam vyslovene silu, pri ktorej dochádza k takému spoju, že sa to spojenie blíži takmer k difúznemu spoju (prienik molekúl jedného kovu – skrutky alebo skrutiek – do druhého kovu – kábla, vplyvom vysokého tlaku). Niekto používa ešte aj takú rúročku/dutinku na kábel, ktorú zovrie krimpovacími kliešťami (tiež vysokým tlakom, ale na oveľa väčšej ploche) a vytvorí tak asi podmienky pre povrchové vedenie el. prúdu aj v mieste konektoru. Ja to robím iba na zvláštne prianie, krimpovacie kliešte i tie rúročky mám, aj keď je to ďalší možný prechodový odpor v signálovej ceste. Pri všetkej skromnosti, nie som teoreticky dostatočne podkutý na takúto debatu a ani Vás nijako o tom nebudem a nemôžem presviedčať, poučovať (nie som fyzik či elektrotechnik, iba strojný inžinier) a tak odporúčam skôr samoštúdium. Tu, v štúdiu, používam iba kompletne osadené káble, lebo v minulosti sa mi stalo, že mi pri opakovanom pripájaní reprokábla do terminálu zosilňovača nešťastne padla/padli nejaké „pramienky-drôtiky“ zo spletaného kábla cez vetracie otvory zosilňovača a tie po zapnutí vyskratovali dosku s plošnými spojmi… Doma to asi veľmi nehrozí, ale….
   Ale na druhej strane: ak by konektory na reprokábloch nemali žiadny význam, tak by sa asi nevyrábali v takej rozmanitej konštrukčnej a materiálovej rôznorodosti, o cenovom rozsahu od rádovo pár desiatok centov do niekoľko nemálo desiatok eur…
   Nemusíte to však robiť metódou pokus-omyl, mám tu káble na zapožičanie a vyskúšanie na svojej aparatúre. Skladá sa 100%-ná vratná záloha, poplatok za zapožičanie neúčtujem ani pri filtroch a sieťových práčkach – na rozdiel od ostatných komponentov, kde je to podľa ceny od 3,5 do 2%.
   S priateľským pozdravom
   Ján Michalec

 20. Dobrý den,
  něco jsem si o těchto kabelech načetl a někdo s nimi úplně spokojeny není…
  Zajímá mne jestli nemate třeba testovací sadu repro kabelu, kterou bych mohl
  vyzkoušet a následně je vrátit a objednat na míru. Klidně oproti záloze,
  nemam s tím problém. Děkuji předem za Vaši odpověď.

  • Dobrý deň, pán Patrik.
   Podľa mňa neexistuje kábel žiadnej cenovej úrovne, ktorý by vyhovoval každému. Jednak je to dosť subjektívna vec, ktoré
   „hrajú“ alebo „nehrajú“ dobre (v úvodzovkách preto, lebo káble nehrajú, iba lepšie alebo horšie sadnú medzi komponenty
   audio reťazca) a toľko premenných v reťazci a toľko rôzne počúvajúcich, hudbu vnímajúcich… že je to jednoducho nemožné.
   Ešte aj v tom prípade, že dvaja rôzni hifisti budú mať rovnaký prehrávač, zosilňovač a reprosústavy, ich výsledné hodnotenie
   vôbec nemusí byť rovnaké (a asi ani nebude).
   Práve z toho dôvodu umožňujeme našim zákazníkom vyskúšať si komponenty aj vo svojich podmienkach – po zložení zálohy
   vo výške 100% sumy zapožičaných komponentov a ako platenú službu (od 4 do 2%, čím drahšie, tým percentuálne menej),
   avšak BEZ POPLATKU pri zápožičke káblov všetkých druhov (signálové, reprokáble, sieťové káble…), filtrov a sieťových práčok.
   Jednoducho: tie si človek musí vyskúšať vo svojich podmienkach, inak sú to iba vyhodené peniaze, výstrel do tmy.
   Umožňovali a umožňujeme to aj zákazníkom z ČR. Je to zložitejšie, ale dá sa to. Vzhľadom na ceny poštovného/kuriéra odporúčam
   to urobiť tak, akoby si ich zákazník kupoval – teda povedať si konkrétnu dĺžku a osadenie konektormi (príp. ukončenie splittermi).
   Cenu za set vrátane práce s osadením „bižutérie“ vypočítam a oznámim mu ju. Ak súhlasí, zašlem mu údaje pre vykonanie zloženia
   zálohy/uskutočnenie platby prevodom, nie však na firemný, ale na súkromný účet (aby som nemusel stornovať faktúru, ak by mu
   náhodou káble nevyhovovali a posielal by som mu peniaze z účtu späť). Po nabehnutí platby na účet ten set vyrobím, nechám na
   dva dni zahorovať na prístroji BLUEHORIZON ProBurn, potom zašlem. Do týždňa sa mi finálne vyjadrí, či si ho necháva, alebo nie.
   Ak áno, tak mu vystavím faktúru a doklad o jej úhrade, akoby ju uhradil v hotovosti, cez pokladňu a namiesto neho dám tie peniaze
   do pokladne ja. A ak nie, tak mi káble zašle na jeho náklady späť. Po prijatí ich skontrolujem a ak je všetko v poriadku, tak mu z toho
   môjho súkromného účtu zašlem sumu zníženú o poplatok pri odoslaní, ktorý som zaplatil pošte/kuriérskej službe. Bez toho, že by
   som si za to niečo účtoval. Zákazníka toto všetko stojí ešte jedno poštovné (pri tom spätnom odoslaní) a dvakrát kurzový rozdiel a bankové
   poplatky, ktoré však neviem ovplyvniť ani ja a ani on. A ešte: je tu možnosť, že ak ten zákazník, alebo nejaký jeho kamarát, jazdí do BA,
   tak sa to môže uskutočniť od začiatku do konca v hotovosti a nebude ho to stáť vôbec nič.
   S priateľským pozdravom
   Ján Michalec

 21. Pekný deň prajem,
  Po prečítaní viacerých recenzií som sa rozhodol zakúpiť tieto káble. Po zapojení do zostavy zosilňovača atoll signature IN200 a reproduktorov Triangle Borea BR08 môžem skonštatovať, že sa to oplatilo. Konečne to znie, tak ako som si to predstavoval. Najprv som mal káble xindak sc01, ktoré pôsobili pri niektorých nahrávkach „dosť ukričane“, potom Triangle symphonia, ktorý síce týmto neduhom netrpel, ale za to dosť tlmil výšky.
  Atohm ZEF max nepotláča žiadne spektrum, je dosť neutrálny a zdá sa akoby zvuk „vyčistil a mierne zaoblil“. Takže po cca mesiaci môžem povedať, že nákup sa oplatil a týmto chcem aj poďakovať pánovi Michalcovi za seriózny prístup a za snahu prinášať kvalitné veci za férovú cenu.

 22. Musím jen potvrdit předchozí komentáře. Atohm Zef Max je opravdu ve svojí cenové relaci jedinečný kabel. Používal jsem cca 10 let Athom Zef a po změně rerosoustav na vyšší řadu jsem hledal něco víc. Šlo mi hlavně o hlubší a pevnější basy. Co se ale stalo je zlepšení celého spektra. Bas šel jen o něco níž a čekal jsem dle recenzí předně lepší hlubší a konturovanější bas. Nejde zas o tolik níž oproti Zef ale ve všech nástrojích je plnější zážitek z basové složky. Vše je lépe popsané. Bas přehledný bez náznaku dunění. Stejně tak je ještě lepší podání prostoru středů a výšek.
  Po zvolení lepší filtrace a změně síťových kabelů jednoznačně výrazný posun k lepší reprodukci.
  Doporučuji minimálně k porovnání s jinými kabely.

  • Ďakujem veľmi pekne za mini recenziu – novú skúsenosť človeka, ktorý môže porovnávať, lebo si užíval takú dlhú dobu nižší model.
   Som rád, že ste spokojný, pán BŠ, a budem rád, ak mi zachováte priazeň aj v budúcnosti 😉
   S pozdravom,
   Ján Michalec

 23. Dobrý den,
  po přečtení několika recenzí jsem se rozhodl ke koupi reprokabelu Atohm Zef Max. A jsem spokojen. Repro jsou Canton Vento 886.2 dc, zesilovač NAD C375 BEE, jako zdroj zvuku slouží Astell&Kern Norma SR25 II, nebo iBasso DX160, případně CD a DAC pak CA DacMagic 200M. Ve srovnání s původní kabeláží je zvuk více plastický, jednotlivé nástroje jsou lépe rozlišeny. Výšky jsou umírněnější, „neřežou hlavu“. Přes celé zvukové spektrum je projev více kultivovaný, lépe kontrolovaný a zároveň není mdlý. Pořád je muzikální, se spostou detailů. Doporučuji. Původní kabeláž byla sice z hifi studia, ale v té době nejlevnější metráž. Před dvaceti lety 2x 4m za cca 1500, bez koncovek, 4-žílový.
  Krom zvuku bych vyzvednul i ochotu pana Michalce. Jednání rychlé, informace dostatečné. Jsem spokojen. Jak kabel tak obchod doporučuji. Od prvotní poptávky z mé strany, přes upřesnění atd, jsem kabel obdržel ani ne za 14 dní. Kdy dva dny zabralůo zahoření kabeláže. Děkuji

  • Dobrý deň, pán Podhorský.
   Teším sa, že ste sa zaradili do už naozaj veľkej skupiny spokojných zákazníkov – majiteľov produktov firmy ATOHM.
   Vo Vašom prípade sú to reproduktorové káble Zef Max, ale to o tej spokojnosti platí aj vo všeobecnosti na výrobky firmy ATOHM, hoci práve spomínané reproduktorové káble sú u nás najžiadanejším artiklom.
   A čo si budeme hovoriť, veľmi potešili tie slová na adresu mojej osoby i firmy (čo som, bohužiaľ, zase iba ja). V dnešnej divnej dobe to totiž vôbec nie je samozrejmosť 😉
   S priateľským pozdravom,
   Ján Michalec

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *