ATOHM ZEF MAX Speaker Cable – ešte lepší ako ZEF?

NISEL LIVING HI-FI

Tak sme/ste sa ho dočkali! Ponuka vynikajúcich reproduktorových káblov ZEF MINI WIRING a ZEF od francúzskej firmy ATOHM (ktorá je však v prvom rade výrobcom vynikajúcich reproduktorových sústav!), je už aj na našom trhu rozšírená o nový model ZEF MAX. Pokúsim sa zabrániť dohadom o jeho konštrukcii, materiáloch a rozmeroch tým, že tu a teraz uvediem o tomto top reproduktorovom kábli správne údaje výrobcu (a v zátvorke uvádzam porovnanie s vynikajúcim káblom ATOHM ZEF).

Kábel ATOHM ZEF MAX materiálovo i konštrukčne vychádza z vynikajúceho reprokábla ATOHM ZEF. Jadro kábla ZEF MAX tvorí 6 vodičov z bezkyslíkatej monokryštalickej medi, ktoré sú vzájomne stočené do jedného prameňa (ZEF má takéto vodiče 3). Okolo neho je v rovnakom smere stočených 343 jemných vodičov z bezkyslíkatej medi, ktoré sú však postriebrené (ZEF má takýchto vodičov 216). Celkový prierez jednej žily je 5,2 mm2/cca 10 AWG (ZEF má prierez jednej žily 2,8 mm2). Prvá izolácia je z extrudovaného fluórpolyméru FEP, čo je jeden z druhov Teflonu. Druhá, vonkajšia izolácia je polyvinylchlorid, teda PVC. Dielektrikum medzi týmito opláštenými žilami je takisto z PVC. Izolácie a dielektrikum sú teda materiálovo zhodné ako pri kábli ZEF. Kábel je smerový, smer zapájania je vyznačený šípkou na dielektriku – má smerovať od zosilňovača k reprosústave, tak ich aj zahorujem (rovnako je to pri kábli ZEF). Obidve žily, teda ich PVC izolácie, majú kruhový prierez a odlíšenie polarity je sivými bodkami na jednej zo žíl (opäť rovnako ako pri kábli ZEF).

Výsledok: ak si ATOHM ZEF získal hifistickú verejnosť výborným podaním priestoru, ostrou lokalizáciou, kontúrovanými basmi a hladkými výškami, tak prínos v podobe kábla ATOHM ZEF MAX dostáva zákazník highendový kábel za nehighendové peniaze. Ešte uhladenejšie výšky, očarujúco neutrálne stredy, ešte lepšie definovaná stereo báza a asi vďaka zväčšeniu prierezu (najmä vnútorných OCC medených vodičov) väčší, ale rovnako pekne kontúrovaný bas.

Reproduktorový kábel ATOHM ZEF MAX je dodávaný v metráži (rovnako ako ZEF). Maloobchodná cena ZEF MAX je 45 EUR/m vrátane DPH 20% (ZEF stojí 30 EUR/m). Veľkoobchodné balenie je 50 m na jednej špuľke (rovnako ako ZEF).

Na požiadanie vyhotovím taký káblový set, že bude aj dobre vyzerať, nielen skvele hrať. Vy si poviete dĺžku kábla, akú požadovanú “bižutériu” si želáte na strane zosilňovača a na strane reprosústav (odporúčame kombinovaný konektor vidlička/banánik ATOHM WT-STU v cene 15 EUR/ks, alebo rozpínací banánik ATOHM WT-LMB v cene 10 EUR/ks, prípadne náš najpredávanejší rozpierací banánik BLACK RHODIUM Gold Plated Locking Banana u nás v cene 10 EUR/ks, alebo špičkový rozpierací banánik BLACK RHODIUM Rhodium Plated Locking Banana u nás v cene 30 EUR/ks). Reprokáble ZEF aj ZEF MAX môžu byť vybavené “nohavicami” – káblový splitter stojí 4,50 EUR/ks – a kábel potom vyzerá napríklad takto…

… alebo takto:

A ešte jedna “drobnosť” na záver stránky: pri objednaní kábla a kompletnej káblovej “bižutérie” vám káblový set rád vyhotovím za 12 EUR (osadenie 8 ks konektorov), káble dám “zahorieť”  zdarma na prístroji  BLUEHORIZON ProBurn  (inak to ako službu na vaše vlastné inde kúpené káblové sety počítam za 24 EUR/deň, alebo za 36 EUR/2 dni) a poštovné náklady uhradím vo svojej réžii!

34 Responses to "ATOHM ZEF MAX Speaker Cable – ešte lepší ako ZEF?"
 1. Dobrý deň pán Michalec
  Dovolím si napísať krátky komentár k týmto káblom. Musím na začiatok podotknúť že Zef Max potrebuju minimálne 200-300 hodín na ” zahorenie “. Zvuk je po ” zahorení ” úplne o inom. Rozdiel Zef Max oproti Zef : basy idú hlbšie no sú ukážkovo kontrolované bez akéhokoľvek náznaku dunenia. Stredy vrátane ľudských hlasov sú neutrálne to znamená prirodzené bez “prifarbovania ” zvuku. Hlasy znejú plno, ľavopravý ako i predozadný priestor je ukážkový. Objem nástrojov, hlasov oproti Zef je väčší, plnší. Celkovo sa miestnosť akoby viac náplni hudbou. Pri piesni Villanelle For Our Time od Leonarda Cohena ma človek pocit akoby Mr. Cohenovi videl priamo do hrdla akoby stál meter od vás a spieval len Vám. Dovolím si tvrdiť že túto pieseň som ešte nikdy nepočul v takom zvukovom podaní ako cez Zef Max ! Takisto ženské vokály sú v tejto piesni úžasné. Čo sa týka výšok tak tie sú krásne ” kovové ” bez náznaku sykaviek. Činely znejú realisticky s dlhým doznievaním v priestore. Keby som to mal zhrnúť tak Zef ( bez Max ) považujem za špičkový hi-fi kábel. Zef Max podľa mňa už prekročil ( presnejšie stojí na nej ) pomyselnú čiaru medzi hi-fi a High End. Nieje to špičkový High End kábel to by som zavádzal ale už nepatrí ani do kategórie hi-fi. Je niečo medzi. Nerád robím antireklamu akémukoľvek výrobku preto nebudem menovať konkrétne značky reprokáblov napíšem len ich orientačnú cenu s ktorými som Zef Max porovnával nie priamo ale zo svojej znalosti nakoľko som tieto káble vlastnil. Sú to káble zvučných mien za 750€, 1200€ a 1800€. Jediné káble boli lepšie ako Zef Max a to tie za 1800€ no pomer výkon – cena hrali jednoznačne v prospech Zef Max. Chcem tým povedať že tie 1800 eurové boli lepšie no za príliš vysoký rozdiel v cene cca 1550€ pri dĺžke 2 x 2,5metra. Keby som mal rozdiel medzi nimi vyjadrit v eurách tak 150 – 200€ by bolo korektné. Problém je v tom že High End nieje len o zvuku ale aj o ” vyšperkovani ” krásnych opletoch, drahých obaloch, kufríkoch čo sa v konečnom dôsledku premietne aj na cene. Môj záver : Kto chce nazrieť spoza rohu aspoň jedným očkom ( uškom ) do sveta High End káblov čo sa zvuku týka tak neváhajte, pomer výkon – cena je viac ako úžasná !!! Attention !!! Upozornenie pre ženatých chlapov !!! Ak chcete prežiť Vianočné sviatky v pokoji a kruhu vašej rodiny tak nekupovať !!! V opačnom prípade hrozí riziko že sviatky strávite v spoločnosti Zef Max pri počúvaní hudby a vaša polovička Vám neodpustí že ste sa nedokázal ani na chvíľku odtrhnúť od hudby a absolvovať s ňou aspoň predvianočné nákupy. Všetko čo som písal je môj názor písaný v absolútnej pohode a bez nátlaku.
  Prajem všetkým šťastne a veselé ci už v spoločnosti Zef Max alebo vašich manželiek ( najlepšie oboje ).

  • Dobrý deň prajem a teším sa, že ste taký spokojný, hoci medzitým ste už boli dva či trikrát u nás 🙂 ale nie kvôli reprokáblu! Aj to Vaše prianie na záver je v poriadku, aj keď ZEF MAX máme momentálne takmer vypredaný. Krásne prežitie Vianoc a do Nového roku hlavne veľa zdravia Vám prajú NISEL-áci!

 2. Pridávam sa k predošlému príspevku. Mám skúsenosť s oboma repro káblami od ATOHM. V mojej zostave je ZEF MAX lepší – expanzívnejší priestor (hlavne do hĺbky), hlbší bas, presnejšie umiestnenie nástrojov v priestore. Už prvá skúsenosť s káblom ZEF bola pre mňa veľkým prekvapením. Nečakal som tak dobrý výsledok v tejto cenovej kategórii. Osobne mi biela farma nesedí (dizajnovo) a pri výbere som kábel porovnával s inými známejšími značkami v cenovej kategórii do 400 EUR (2×2,5m). ZEF bol lepší a používal som ho cca rok. MAX som si zapožičal na pár dni iba zo zvedavosti v čase výmeny repro, keď som mal doma zapožičané aj iné značky v cenovej kategórii do 700 EUR. MAX ostal v zostave a ide ešte ďalej, podobne ako bolo popísane v predošlom príspevku. Ak niekto hľadá skutočne kvalitný repro kábel za rozumnú cenu do “dospelejšej zostavy” doporučujem zaradiť do zoznamu obidve verzie a zapožičať na skúšku domov. V niektorých zostavách by mohol byť ZEF vhodnejší ako ZEF MAX, prínos bude jasný pri oboch verziach.

  Ďakujem NISEL-ákom za ochotu s perfektný servis a všetkým hifi nadšencom želám krásne a pokojné sviatky!

  • Dobry večer važeni hifisti ,beriem si vaše odozvy za Athom Zef ktory vlastnim a rad si vyskušam i Athom Zef Max. Dufam že budem spokojny ako i pri kupe prvej verzie Athom Zef. S pozdravom ………………

 3. Veľmi pekne ďakujeme za Vaše slová, pán MG, potešili. Aj Vy ste už medzitým u nás boli a ja nemôžem napísať nič viac a nič menej, len že sme veľmi radi, keď čítame takéto riadky od našich spokojných zákazníkov. Nerobíme si žiadne zásluhy na kvalite toho-ktorého produktu, hádam “len”, že sme si ho vybrali na základe svojho vnímania toho, čo podľa nás stojí za povšimnutie, resp. čo je výnimočné. Káble ATOHM ZEF, ZEF MAX, ZEF MINI WIRING, ZEF MODUL RCA či XLR v tom nie sú výnimkou. Ale ATOHM je predovšetkým výrobca reproduktorových sústav (vrátane meničov vlastnej výroby), len v našich končinách ešte stále takmer neobjavený. Ale ono to príde… A OD BUDÚCEHO ROKU ZAČÍNAME PREDAJ STAVEBNÍC (DIY KITS) OD FIRMY A T O H M ! ! !
  NISEL-áci Vám prajú krásne Vianoce a skvelý štart do ešte lepšieho Nového roku!

 4. Dobry den,
  dakujeme za Vas zaujem a dovolujeme si informovat Vas, ze do CR zasielame radi a pomerne casto. Nemame tam sice ziadneho predajcu ATOHM (a vlastne ani na Slovensku), lebo kazdy sa hrabe na svojom piesocku a zakaznik moze u jedneho kupit TO, u druheho ONO, ale TO i ONO na jednom mieste u nikoho. Aby nasi zakaznici neboli kvoli tomu znevyhodneni, vychadzame im v ustrety napr. aj tym, ze sme sa rozhodli, ze produkty ATOHM a BLACK RHODIUM nad 100 EUR budeme odteraz zasielat v ramci Europskej unie V NASEJ REZII, pre zakaznika to znamena PREPRAVA ZADARMO 🙂
  S pozdravom
  Jan Michalec

 5. Zdravím Nisel a všechny posluchače hifi.
  Kabel Zef max jsem si pořídil víceméně na slepo (tedy spíš na hlucho). Po přestěhováni a pořízení si nové audio sestavy jsem nějak nemohl najít ten správný “repro drát”, který by mému uchu lahodil. Sestavou prošlo asi devět kabelů, počínaje Babexaudio ze staré sestavy přes třeba Supra, Xindak, Realcable, Kimber a konče Clever od Krauta. Některé kabely posunuly zvuk k vetší spokojenosti, avšak jaksi ne až tak veliké, jaká byla jejich cenovka. Už trochu ze zoufalství jsem tedy dal na recenzi a doporučení menšího bratříčka Atohm Zef a říkal si buď a nebo, hůř to snad hrát nebude.
  Po cca 30 až 40 hod. zahořeni to přišlo. Prostě paráda a skoro max. spokojenost. Prostor, barevnost zvuku, středy, výšky-to vše pro mne nejlepší, co jsem měl možnost slyšet. Snad jen basy byly o něco lepší u Furutech a Supra, ale celkově fakt nádhera. Omlovam se za délku příspěvku, ale nedalo mi se o tu radost nepodělit 🙂 .
  S pozdravem a díky,
  Dušan / ČR-Praha

 6. Dobry den p. Michalec. Mam zostavu B&W 683 (kupene u Vas) a zosilnovac Musical Fidelity M6i. Ma zmysel k tejto zostave spekulovat z kablom.

  • Dobry den aj Vam.
   Preco by to nemalo mat zmysel? Nie je to zostava za par penazi a mozno by som sa skor orientoval na Zef ako na Zef Max – 683-ky maju uz aj tak dost vyrazny basovy prejav a aj ked by mu neskodilo take spevnenie ake prinasa Zef Max, sustredil by som sa asi viac na precistenie stredoveho a vyskoveho pasma. Ale ak by bol zaujem, tak vyskusat mozte obidva modely.
   S pozdravom
   Jan Michalec

   • Dobrý deň,
    tak som si káble požičal. Atohm Zef a Atohm Zef Max. Doma som to pripojil ako prvý Atohm Zef a po dvoch prehodeniach bolo jasné že o žiadnu psychoakustiku nejde. Úplne prvý som registroval priestor a lepšie rozmiestnenie nástrojov v priestore vrátane náznakov predozadnej lokalizácie a presnejšie a pevnejšie basy. Po prehodení na pôvodný kábel (Oehlbach 2x4mm postriebrena meď) zvuk zostal plochý. Povzbudený novou skúsenosťou som hneď vymenil RCA kábel za kvalitnejší. Nasledovala radikálna zmena k lepšiemu.(čo som tam mal radšej nebudem písať :-). Atohm Zef Max sme skúšali tiež, avšak jeho prejav na mojej zostave bol nudný (slovo nudný to vystihuje asi najlepšie) Po dôkladnom testovaní som si požičal aj RCA kábel Atohm. Ten zvuk spresnil a spevnil nebolo to však až také zásadné. Napokon som Zef kúpil aj keď to pôvodne nebolo cieľom. Musím podotknúť že som k tomu celému pristupoval veľmi skepticky a moc som neveril že výmena kábla môže mať na zvuk tak zásadný vplyv. p. Michalec môj skepticizmus pri zapožičiavaní káblov okomentoval slovami “takých potrebujeme”. Doporučujem skúsiť možno objavíte relatívne lacný spôsob zlepšenia zvuku Vašej zostavy. V mojom prípade bola cesta späť nemožná.

    • Dobrý deň,
     ďakujeme za príspevok, tešíme sa, že ste spokojný. A áno, povedal som presne tak ako ste napísali – že “takých (skeptikov) potrebujeme”. Skrátka a dobre: ak je taká možnosť, tak je lepšie raz sa presvedčiť na vlastné uši ako rozhodovať sa na základe skúseností iných. A aj vo Vašom prípade sa to potvrdilo 🙂
     S pozdravom,
     NISEL-áci

 7. Predvianočný pozdrav všetkým hifistom.

  V prvom rade sa chcem podakovať vám, p. Michalec, za perfektný servis. Výberom tohto kábla do vášho portfólia ste určite potešili mnohých hifistov, ktorí ho odskúšali. Po mojej skúsenosti by sa mi ani nechcelo veriť, že by so Zef Max nebol niekto spokojný. On síce svojou cenou do High Endu nepatrí, ale výkonom určite. Už pri prvom počutí som mal pocit, akoby som predtým počúval hudbu za nejakou záclonou. Alebo ako keby teraz niečo cvrnklo do equalizéru a všetky hodnoty vyleteli hore. Jednoducho transparentne čistý, priezračný zvuk. No a po zahorení Atohm Zef Max na istom prístroji nemenovanej značky v nemenovanom pražskom štúdiu mi padla sánka úplne, ako aj tomu pánovi, ktorý mi túto službu poskytol. Porovnali sme Atohm s ich najlepším káblom, ktorý mali na predajni /cena bola cca 5x-vyššia/ a Zef Max bol lepší. Teraz, keď ho počúvam doma na mojej zostave, mám pocit, že počujem onen povestný 3D zvuk. Vynikajúce nuancy, hladké výšky, krásne priezračné stredy a mohutné kontúrované basy.
  Záverom by som chcel povedať len toľko, že kto je na pochybách, ako som bol spočiatku aj ja, nech sa páči vyskúšať
  a potom je to už len na vás ako sa rozhodnete. Som presvedčný, že Niseláci vám poskytnú veľmi dobré služby ako aj mne.

  • Ďakujeme pekne za Vaše riadky, pán Lokaj. Aj my Vám prajeme krásne prežitie Vianoc a všetko dobré do Nového roku 2015! A tak ako som Vám povedal do telefónu: keď budete v Bratislave a nájdete si čas, príďte nás navštíviť – u nás v štúdiu sú ľudia vítaní aj keď prídu len tak, aj keď nepotrebujú nič kupovať 😉
   JM

 8. Dobrý deň. Dostal som na Vás kontakt a hlavne doporučenie od Vášho zákazníka. Dovolil by som si touto cestou poprosiť o radu ohľadne výberu reprokáblov. Konkrétne mám na mysli Atohm Zef.
  Mám receiver Pioneer VSX LT 70, repro Marsyas acustic 570, subwoofer Yamaha / cca 200 watt/. Výmena subwooferového kábla viedla k evidentnému zlepšeniu zvuku, takže som presvedčený, že výmena káblov k reproduktorom urobí taktiež pozitívnu zmenu posluchu už teraz dobre hrajúcej zostavy. Vymenoval som jednotlivé komponenty, aby Ste mi poradili pri správnej voľbe medzi Atohm Zef a AZ Max. Potrebujem ich v dĺžke 2×5 m. Za odpoveď a radu vopred ďakujem a teším sa na návštevu Vašej predajne. S pozdravom. Čupka.

  • Dobrý deň, pán Čupka.
   Ďakujeme za Váš záujem o radu, príp. o nákup. Vaše reprosústavy našťastie poznám, chalani z Marsyasu budú radi, že ešte niekde robia majiteľovi radosť (ale napr. v jednej bratislavskej rockovej cédečkárni ROXY CD na Laurinskej tiež ešte stále slúži model MA 670 a podržte sa: ja mám asi polroka doma ich vlajkovú loď a napriek ich veku nedám na ne dopustiť, MA Monroe, s ktorou svojho času, myslím r. 1992 alebo 1993 získali na Brnenskom stojárskom veľtrhu ZLATÚ MEDAILU!!! – to len tak, na okraj, povedzme pre predstavu mladého hifistu).
   Voľba je závislá aj od toho, čo by ste chceli výmenou kábla dosiahnuť. Podľa mňa to asi nebude objem basovej zložky, ale skôr jej lepšie prekreslenie, spevnenie – ak je to tak, tak berte Zef. Ak sa mýlim a je to naopak, tak choďte do Zef Max (aj keď teda pri 10 m dĺžke to vychádza na celkom dosť peňazí, aspoň voči cene bední…).
   S pozdravom
   Ján Michalec

   • Dobrý deň, Moc ďakujem za skorú odpoveď. Myslím, že rozhodnutie učiním po osobnom pohovore. Teraz je len otázka, či máte uvedené káble na sklade a či by bolo možné na počkanie vyhotoviť aj ukončenie koncovkami podľa výberu. Ja si ešte presne pomerám dĺžky káblov a ide sa na vec. S Pozdravom. čupka

    • Dobrý deň, pán Čupka.
     ATOHM Zef Max je momentálne vypredaný, ale set na vyskúšanie máme vždy (ten nepredávame). ATOHM Zef máme v dostatočnom množstve, máme tiež z neho jeden predvádzací set. Snažím sa skôr vyhnúť “výrobe na počkanie”, nie je to na 5-10 minút a niekedy tu máme celkom rušno, takže radšej nie na počkanie. S pozdravom Michalec

     • Dobrý deň, pán Michalec.
      Naplánuejm si cestu k Vám, určite sa dopredu ozvem telefonicky, ak by bolo možné, rád by som oba káble vyskúšal. Ny vyskúšanie mi postačí akákoľvek dĺžka – reproduktury za týmto účelom viem presunúť. Na definitívne zapojenie mi podľa posledného merania bude stačiť 2×4,5 m, s koncovkami zo strany zosilovača – banánik, zo strany repro – vidlička. To však prípadne upresníme osobne. Teším sa na návštevu k Vám a pokochanie sa sortimentom Vášho štúdia. S pozdravom. čupka

   • Zdravím vás pán Ján , ja mám dva páry Marsyas MA 570 takmer v pôvodnom stave , jeden pár mám ako prvý majitel a druhý som čerstvo prekupil . Neviete o nejakých Monrooch ? Kolo ste dali za vaše a v akom ich máte stave ? Nemohli by ste mi poslat nejake foto ? Už nikde sa o nich nič nepíše a ani fotky nie su . Pamätám sa len že boli vo farbe dreva a také štíhlejšie . Ďakujem Vlado

    • Dobrý deň prajem,
     kúpil/odpočítal som ich z nákupu pánovi, ktorý u nás kupoval Revel Ultima Salon 2, za 300 EUR, bola to náhoda a tak trochu moja nostalgia – poznal som troch chalanov zo štyroch, ktorí tvorili firmu Marsyas Acoustics. Meniče sú v 100%-nom stave, vcelku akceptovateľný je stav ozvučníc, ale nie bezchybný. Nemám fotky, mám bedničky doma, sú vo farbe čerešňa.
     S pozdravom
     Ján Michalec

 9. Prajem pekný deň.
  Vlastním delený zosilovac Rotel RC BX a RB 971. Chcem sa opýtať, či viete či sa tieto káble hodia k tomuto typu zosilovača. Viem, že ich zapožičiavate na skúšku, no pre mna je to dialka ku vám cestovať. Ďakujem Ladislav

  • Pekný deň aj Vám, pán Ladislav.
   Ďakujeme za Váš záujem a tak ako píšete: najlepšie je to vyskúšať vo svojich podmienkach. Testy (vo všeobecnosti) síce môžu niečo napovedať, ale kto vie, v akom vzťahu sú napr. dovozca tej-ktorej značky s tým, ktorý “test” vykonal. My sa snažíme vyberať si podľa svojho gusta (tu lepšie: podľa toho ako to počujeme my) a ak produkt dopadne dobre pri nezávislom testovaní, tak sa tešíme ešte viac. A káble ATOHM – signálové aj reproduktorové – v tomto nie sú výnimkou.
   Istá firma vo svojom slogane tvrdí, že “vynakladá viac úsilia” a my sa tiež správame k zákazníkovi v tom duchu. Pre Vás (aj pre ostatných čitateľov týchto komentárov) tu máme správu, ktorú už naši zákazníci poznajú: ak ste aj z opačného konca Slovenska, alebo dokonca aj z Českej republiky, radi Vám umožníme vyskúšanie vo svojich domácich podmienkach. Je to o ochote a tá nám, pokiaľ viem, nikdy nechýbala! 😉 (na rozdiel napr. od peňazí 🙁 ) Na Váš mail Vám zašleme postup/podmienky, za ktorých to robíme.
   S pozdravom
   Ján Michalec

 10. Dobrý deň, pán Michalec.
  Dnes v noci som zapojil Zef Max, Paradigm Signature S8 v.3, zavrel oči a VIDEL som ich HRAŤ.
  Ďakujem!!!
  Ed.

  • Dobrý deň, pán Čupka.
   Nuž, čo k tomu dodať… Hádam len, že za stručný a výstižný komentár ďakujeme a tešíme sa, že ste spokojný 😉
   A aby mal čitateľ tohto príspevku predstavu o tom k akým reprosústavám ste použili kábel za 45 EUR/m: jedná sa o reprosústavy v cenníkovej cene cca 230.000 CZK/pár…
   S pozdravom
   Ján Michalec

 11. Výborný kábel, veľmi rýchly, veľký priestor a veľa detailov. Mne pomohol s agresivitou pri horších nahrávkach – 70. rocky… všetko je hladké a muzikálne, nič nevyčnieva ani nechýba, tá zrnitosť sa mi stratila, skúšal som veľa káblov, ale ten je do ceny cca 2000 € NEPREKONANÝ !!!!!

  Odporúčam každému si ho aspoň vypočuť ….

  A ďakujem NISEL-ákom, mám radosť s každej nahrávky ….

 12. …”zahorenie” kablov?.. No ale rad by som sa spytal ak mozem pan Michalec na Vas nazor Zef Max versus Vincent premium, kedze viem, ze ich tam mate popripade aj na vincent komponentoch bol nejaky test z Vasej strany?

  • Zdravim Vas po dlhom case,
   dakujem za doveru a zaujem o moj nazor, ale na ten sa nespoliehajte: som predajca a do neba Vam vychvalim to, co potrebujem predat, alebo to, na com mame najvacsi zisk. Popritom dobre poopluvam konkurenciu (ostatne hifistudia) i vyrobcov konkurencnych produktov (hlavne takych, ktorych produkty sme u nas v studiu nikdy nemali…) Ze u nas ste sa s takymto jednanim nikdy nestretli? Tak fajn, dakujem za Vase slova, naozaj to tak NIKDY nerobime. A preto Vam aj teraz poviem, ze Vam radi poskytneme moznost vyskusania si napr. uvedenych kablov vo svojich domacich podmienkach, na Vasej aparature, ktorej zvuk mate za tie roky “v usiach”. Podobne ako pri zladeni napr. zosilnovaca s reprosustavami, ani pri kabloch sa neda povedat, ze drahe musia byt pre danu aparaturu nutne aj lepsie. Inak povedane: nestaci zobrat nekrestansky drahy zosik a podobne nekrestansky drahe bedne a automaticky od toho ocakavat “nebesky zvuk”…
   A k zahorovaniu kablov: niektore veci sa tazko zdovodnuju, ale pritom funguju. Udeje sa to iste, co pri obycajnom pouzivani, ale vplyvom ovela intenzivnejsich impulzov ovela rychlejsie. Pristroj BLUEHORIZON ProBurn, ktory na toto vyuzivame, je toho vcelku fungujucim dokazom. Tolko k tomu.
   S priatelskym pozdravom
   Jan Michalec

 13. Dobrý deň Vám želám,
  mal by som dve otázky. Dávam si dokopy svoju prvú audiozostavu. Stĺpové reproduktory Bowers and Wilkins 683 S2, zosilovač Creek Evolution 50A a prehrávač Creek Evolution 50CD. Aktuálne hľadám ešte vhodnú kabeláž pre túto zostavu. Myslíte, že by Athom Zef max bol kompatibilný a vhodný na tátu zostavu? Dal by sa prípadne zapožičať domov? Vopred ďakujem za radu a odpoveď.

  • Dobrý deň aj Vám, Martin.
   Ďakujeme za Váš záujem, ale keďže produkty firmy CREEK nemáme v ponuke, neviem zodpovedne odpovedať na Vašu otázku (inak: neviem, ako to spolu hrá). Poznám však tie Bowersy a tak by som povedal, že by k nim asi viac sadli ATOHM Zef a nie Zef Max, keďže basov majú aj na rozdávanie a skôr by to chcelo spevniť ich. Alebo ešte radšej vynikajúce nové modely od firmy BLACKRHODIUM, konkrétne Encore, alebo Foxtrot. Nič však nemusíme odhadovať – všetko u nás máme aj na vyskúšanie, príp. na zapožičanie domov, skrátka a dobre: nech tá investícia má pre kupujúceho význam!
   S priateľským pozdravom
   Ján Michalec

 14. Dobrý deň p. Michalec,
  chcem Vám ešte raz aj takto verejne poďakovať za veľmi ochotný a profesionálny prístup pri mojom výbere vhodnej kabeláže na moju zostavu, ktorú som uviedol vyššie. Odkaz pre ostatných Hi – fistov. Napokon som sa rozhodol pre signálové káble Athom Modul XLR a reproduktorové káble Athom ZEF. Vďaka ochote p. Michalca som mal doma na víkend zapožičané aj reproduktorové káble BLACKRHODIUM Foxtrot. Pri porovnaní zo ZEFom však boli Foxtroty o niečo menej výrazné v stredových častiach. Kým pri Zefoch bolo krásne počuť až frázovanie spevákov, pri Fostrotoch som mal ten klasický dojem vokálov z rádia. Inak v basovej a výškovej časti boli veľmi podobné. Pekný deň všetkým.

  • Nuž, čo mám na to povedať? Hádam len, že ďakujem za Vaše riadky a som rád, že z nich cítiť aký ste spokojný 😉
   S pozdravom
   Ján Michalec

 15. Počul som ako hrá ten kábel.Napočúvané skladby mám v pamäti,ale s tým novým káblom to bolo o hodne lepšie.Skutočne velmi pevné basy,nastroje boli krásne oddelené.Výnikajúci pomer výkon/cena!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *