ATOHM MODUL RCA Cable

NISEL LIVING HI-FI

Ten, kto nikdy nevyskúšal vymeniť medzi svojími hifi komponentmi čo i len nižšej strednej triedy káble, ten neverí, že investícia do kabeláže sa oplatí. Nechcem samozrejme nikoho presviedčať, aby si ku komponentom za 300 – 500 € kupoval prepojovacie káble za rovnakú cenu. Na to, aby si však vytvoril/poopravil svoj názor na kabeláž, je práve takýto nepomer medzi cenami komponentov a kabeláže viac ako vhodný (ešte raz podotýkam: nehovorím, aby ste si ich kupovali, iba si ich vyskúšajte).

Ak po prepojení vašich komponentov kvalitnou kabelážou, dovtedy prepojených “šnúrkami z topánok”, nebudete počuť žiadny rozdiel, tak je hlúposť (alebo lepšie: snobizmus) míňať veľa peňazí len preto, aby tam bolo niečo iné. Užívajte si svoju aparatúru tak ako dovtedy a hlavne: počúvajte dobrú hudbu.

Asi budete súhlasiť, že poradie dôležitosti vplyvu komponentu na výsledný zvuk je REPRODUKTOROVÁ SÚSTAVA – ZOSILŇOVAČ – PREHRÁVAČ – KABELÁŽ. A všetko pekne proporcionálne, napríklad podľa nepísaného pravidla, ktoré plus mínus funguje: ak chcete na stereo aparatúru minúť celkom 10 (to je jedno čoho, napr. 10 tisíc €), tak dajte za reprosústavu 4, za zosilňovač 3, za prehrávač 2 a za kabeláž 1.

Preceňovanie vplyvu kábla vedie k nekonečným debatám ohľadom opodstatnenosti investície (vďačná téma na hifistických fórach), podcenenie sa však tiež neopláca. Treba mysliť na staré známe najslabšie ohnivko v reťazi, ktorým je daná výsledná sila reťaze 😉

Dosť bolo písania, je tu kábel ATOHM MODUL RCA – tak ako vari všetky produkty firmy ATOHM – s vynikajúcim pomerom výkon/cena, univerzálny v tom najlepšom zmysle slova!

O jeho konštrukcii si prečítajte napr. na stránke výrobcu.

Vyrábaný je v dvoch štandardných dĺžkach:

– ATOHM MODUL RCA set 2 x 0,6 m  stojí  170 EUR

– ATOHM MODUL RCA set 2 x 1,0 m  stojí  220 EUR

PRÍĎTE SI HO VYSKÚŠAŤ, ALEBO SI HO POŽIČAJTE DOMOV – VEĎ KÁBEL JE TIEŽ KOMPONENT !

2 Responses to "ATOHM MODUL RCA Cable"
  1. Po výbornej skúsenosti s repro.káblami od tohto výrobcu som sa rozhodol aj pre tento signálový kábel. Pravdu povediac nečakal som nejaký výrazný posuv, mal som pocit , že z môjho zariadenia sa už viac “vymačkať” asi nedá. OMYL! Bol som šokovaný aký posun nastal pri zapojení ATHOMu na CD prehrávač. Nebudem vymenúvať superlatívy, na to nemám básnické črevo, ale všetko čo tvrdí dovozca o týchto bielych krásavcoch
    z Francúzka je pravda.
    Veľa muziky za málo peňazí …. to je ATHOM!!!

    Miroslav Krist
    Bratislava

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *