ACCUPHASE – ešte jedno priateľské upozornenie…

NISEL LIVING HI-FI

Teším sa, samozrejme, že viacerí z vás po prečítaní môjho prvého upozornenia, že už nemá zmysel ďalej vyčkávať ak uvažujete o nákupe niektorého z produktov ACCUPHASE, sa rozkývali. Dôvod? Jednak, že firma zatiaľ nezdražovala a jednak, že tovar je zatiaľ dostupný. Ten druhý “dôvod” však pomaly ale isto prestáva byť samozrejmosťou – vysvetlím.

Hneď v prvý pracovný deň tohto roka, 03.01., som začal krásne – predajom základného modelu zosilňovača E-280 a hneď som doobjednal ďalší. Odpoveď: koniec júna. Medzičasom som predal fantastický CD/SACD prehrávač DP-570 (mimochodom, bol to už tretí kus – a potom, že prehrávače pevných digitálnych nosičov sú dnes nepredajné… nuž, každý nechce streamovať, keď má knižnicu stoviek/tisícov CD…) a hneď som doobjednal ďalší. Odpoveď: koniec apríla. A tak podobne som dostal objednávku na dva kusy koncákov A-36 (tie boli skladom v JP ihneď, už sú u zákazníka), pre toho istého zákazníka príde predzosilňovač C-2150, phono board AD-50 a prevodník DAC-60 teraz, v druhej polovici marca. Mal som skladom nový, nevybalený E-480 – predal som ho pred dvoma týždňami a hneď som chcel doobjednať ďalší. Odpoveď: výroba bola ukončená, skladom nie sú žiadne a nový “štvorkový” model bude niekedy koncom tohto roka… Tak si hovorím, že síce mám vystavený E-380, ale objednám ešte aspoň jeden. Odpoveď: všetky, ktoré sú v rozrobenej výrobe, sú predané a náhrada zatiaľ nie je… Tomuto ja síce nerozumiem, ale je to tak, bohužiaľ. Na základný model CD-prehrávača (DP-450) mám dve objednávky a tretí na showroom, ale… ale ten som objednával ešte pred Vianocami 2020 (!), no nedostal som zatiaľ ani ten jeden kus a najnovšie ich mám sľúbené na jún tohto roku (chcem tomu veriť). Podobne mám na jún sľúbenú dodávku najnovšieho modelu E-5000 (jeden na showroom, jeden pre zákazníka), ale či to tak bude…

Takže takto. Takmer prestáva byť relevantná otázka “A akú cenu mi na to urobíte?”, aktuálnejšia je: “Vedeli by ste mi to dodať a ak áno, tak kedy?”

A podobná situácia bude aj s produktmi LUXMAN (hoci tie už zdraželi od 11/2021), ale pri tejto značke distribútor drží pomerne veľmi slušný počet produktov na sklade a tak, aj keď tiež už niektoré modely skončia a nebudú mať náhradu, my ich ešte nejaký čas budeme vedieť dodať.

Rozmýšľajte, ale nie veľmi dlho…

😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *