FOCAL Diva Utopia Be/AvantGarde Natural (skoro ako očkový javor) – opäť produkt za neodolateľnú cenu! Kde? Už ste si asi zvykli, že v našom secondhande :-)

NISEL LIVING HI-FI

Jeden zo svetových lídrov medzi výrobcami reproduktorových sústav, francúzska firma FOCAL – voľakedy ešte aj JM Lab, to keď som pre nich ešte robil, teda ja a moja firma, Jám Michalec Laboratories 🙂 – vyšla koncom roku 2003 na trh s prevratnou novinkou v konštrukcii reproduktorových sústav – berýliovým výškovým meničom s inverznou kopulkou. Ale tým aj so šialenosťou v podobe modelového radu Utopia, ktorý bol vtedy a je aj dnes – v čase tohto cenového šialenstva na poli mnohých “rádoby highend komponentov” niektorých nových firiem, ktorých produkty by sa niekedy mali radšej volať “snob-end” alebo “high-priced-products”… – pre väčšinu hifistov-hajendistov čistou utópiou… Získali s ním naozaj nespočetné množstvo ocenení a stali sa referenciou podľa hodnotení odbornej tlače, ale aj laickej verejnosti po celom svete. Model Diva Utopia Be bol najmenší zo stĺpových/podlahových modelov v sérii Utopia Be, v ktorom vyššie modely boli Alto Utopia Be, Nova Utopia Be a topmodel Grande Utopia Be.

Za málo peňazí naozaj veľa muziky. Howgh!

Najmenší, ale pozor: je to trojpásmovka s predným basreflexom a bočným vyžarovaním basových frekvencií, ktorá prekvapí aj dnes hlavne jej zvukom, nádherným remeselným spracovaním Made in France i parametrami. Jej frekvenčný rozsah v pásme +/-3 dB sa pohybuje od pekelných hĺbok 35 Hz k hviezdnym výškam 40 kHz, má citlivosť 89dB a menovitá impedancia 8 Ohm neklesne v celom pásme pod 3 Ohm. To všetko pri veľmi, naozaj veľmi kompaktných rozmeroch v x š x h 1100 x 250 x 532 mm, ale veľmi tuhá konštrukcia sa podpísala na ich hmotnosti, ktorá je úctyhodných 48 kg. Za pár? Nie, za kus! Viac na weboch a fórach, prosím…

Dnes si tieto reprosústavy môže jeden z vás kúpiť za zlomkovú cenu oproti cenníkovej cene, ktorá bola v rokoch 2003 až 2008 cca 10 000 EUR/pár.

Stav:  Veľmi dobrý (drobné stopy po manipulácii, funkčne 100%)

Záruka:  6 mesiacov

Balenie:  Bez balenia

Odporúčaná MOC:  V čase kúpy 10 000 EUR/pár. majiteľ ich kupoval od nás zo showroomu v roku 2009 za 7000 EUR

NISEL cena teraz:  3 000 EUR/pár (zľava z pôvodnej MOC 70%!!!)

Možnosť objednania:  Nie, ale modelový rad Utopia pokračuje modelmi EVO ako tretia Be-generácia. Najmenšie stĺpy z tejto série sú Scala EVO za, bratku, neuveriteľných 35 000 EUR/pár…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *