REL – subwoofery s hĺbkami z pekla, silou z neba a totálnou (totalitnou?) kontrolou. AKTUALIZOVANÉ 19.04.2022

NISEL LIVING HI-FI

Aj som chvíľu koketoval s myšlienkou, či by v čase tejto pliagy nebolo vhodné preorientovať sa na určitý čas na iný druh tovaru a nájsť  “niekde vonku” (= v Číne) dodávateľa CE respirátorov N95, kvalitných rúšok, rukavíc, či účinného dezinfekčného roztoku. Potom som to však zavrhol a povedal som si to, čo aj pred tými dvanástimi, či koľkými rokmi, keď sme tu mali krízu: “Šuster, drž sa svojho kopyta!” Musíš byť dobrý a ešte lepší v tom, v čom si dobrý. V tom, v čom ťa ľudia poznajú, akceptujú, možno aj majú radi. Aj vďaka tomu sa našej malej firmičky vtedy kríza prakticky nedotkla. A toto moje terajšie rozhodnutie (teda začať aktívne predávať aktívne subwoofery REL) je jeden z výsledkov toho pozitívneho myslenia.

Britská firma  REL Acoustics si cestu medzi výrobcov subwooferov hrdo razí už zhruba 30 rokov. Všetky tie riadky uznania, ktoré napísali o nej a hlavne o jej produktoch, si môžete prečítať doslova v stovkách vynikajúcich testov v najváženejších časopisoch a internetových magazínoch z celého sveta. Jej cesta do absolútnej svetovej špičky je korunovaná úspechmi už pekných pár rokov. Dnes je v jej výrobnom programe rovný tucet + jeden vynikajúcich aktívnych subwooferov pre stereo i pre domáce kino v cenovom rozpätí od 350 do 6 500 GBP. K nim šikovné príslušenstvo pre bezkompresný bezdrôtový prenos signálu. Nič viac a nič menej. Špecialista. A to v tejto oblasti audia znamená, že nepodľahli tlaku trhu, ktorý sa zbláznil do slúchadiel, alebo do BT prenosného audia, ako to dnes vidíme vo výrobných programoch mnohých starých hifistických firiem. Nepodľahli ani nezmyselnej cenotvorbe, ktorú razia nové firmy v oblasti, ktorú ja veľmi rád nazývam SNOB-END. Nie high-end vo všeobecnosti, ale ten “tzv, high-end”. Komponenty, ktoré sú nezmyselne drahé, ale nehrajú ani náhodou, Teda ono to vždy nejako hrá, ale teraz myslím vzhľadom na nezmyselne vysokú cenu. REL – žiadne nezmyselné zľavy z nereálne nafúknutých cien, ale zvuk, v ktorom počuť každé euro, ktoré ste zaplatili. K tomu nádherné remeselné spracovanie a vynikajúca spoľahlivosť.

Nič viac a nič menej. Špecialista. Treba vám viac?

Subwoofery REL si už dlhší čas môžete kúpiť už aj u nás doma, na Slovensku!!! Teraz už aj v hifištúdiu NISEL. Od spoľahlivého a overeného predajcu, ktorý je tu s vami plus mínus odvtedy ako bola založená firma REL Acoustics. Podľa reakcií a hodnotení slovenských i českých zákazníkov s nadštandardne ústretovým správaním. So zabezpečeným záručným i profesionálnym pozáručným servisom. To sú fakty, žiadna veľká huba.

Nič viac a nič menej. Špecialista. Treba vám viac?

😉

A tak poďme na to! Ceny v britských librách vidíte na webe výrobcu. Ceny v EÚ sa rôznia aj podľa cenovej politiky distribútorov, aj podľa sadzby DPH v tom-ktorom štáte EÚ. A aj podľa toho, či je štát v menovej únii. U nás teraz modelový rad T/i v dopredaji a

ZVÝHODNENÉ  CENY  NA  VYBRANÉ MODELY  SÉRIE  REL HT !!!

HT ako Home Theater:

HT/1003625 EUR  –  teraz v zvýhodnenej cene 550 EUR, už iba jeden kus! 

HT/1205855 EUR  –  teraz v zvýhodnenej cene 750 EUR, už iba jeden kus!

HT-Air Wireless119 EUR

 

MODELOVÝ  RAD  T/i  V  DOPREDAJOVÝCH  CENÁCH!!!

 

REL T – T/i Series:

T/7i1 099 EUR  –  teraz v dopredajovej cene iba 879 EUR, už iba jeden čierny kus!   REZERVOVANÝ

T/9i1 299 EUR  –  teraz v dopredajovej cene 999 EUR, už iba jeden čierny kus!

Arrow Wireless239 EUR

 

REL S Series:

trasnCarbon_Special_Silo_TQ_GrillOff

Carbon Special  –  3840 EUR  –  teraz  cena na opýtanie
S/5102 490 EUR  –  teraz  cena na opýtanie

S/8122 790 EUR  –  teraz  cena na opýtanie

212/SE – 4 190 EUR – teraz  cena na opýtanie

Longbow Wireless359 EUR

AirShip359 EUR

REL Reference Series:

G1 Mark II  –  4 790 EUR – teraz cena na opýtanie

No.25  –  7 690 EUR – teraz cena na opýtanie

Tak robte ako myslíte, ale ja by som si švihol…

😉

16.10.2020:  A teraz “výstrel do vlastných radov”:  na stránke distribútora, o ktorom som v čase, keď som sem na jar 2020 dal oznam, že začíname predávať produkty REL, nevedel. Zavolal mi, že si nepraje, aby som predával produkty REL z iného distribučného kanála ako je on. Tak som mu povedal, že ak mi dá obchodné podmienky aspoň podobné ako mám “zvonku”, tak ich budem brať od neho – ale nedal ani náhodou podobné a toto som dnes (16.10.2020) našiel na jeho stránke – iba som to tvrdo skopíroval, neprešlo teda jazykovou úpravou 😀

Upozornenie !
Požiadali nás spoločnosti – audio firmy, ktoré oficiálne zastupuje Platan Audio  na Slovenskom trhu, ako výhradný distribútor o : Upozornenie Slovenských klientov pred pochybným  – Šedým dovozom tovaru  značiek :
COCKTAIL Audio  : v predajniach Art Audio, Enigma audio, 
REL Acoustic  v predajni Nisel ,
ďalej Finite Elemente, High End Novum, Jeff Rowland,  na Slovenský trh.
Prosíme vážených zákazníkov, o Kontrolu, a Overenie si Značky, Model a Výrobné  číslo v Platan Audio, daného predajcu, ktorý má v ponuke produkty menovaných značiek.
Produkty zo šedého dovozu nemajú oficiálne zastúpenie v SR. Často krát sú dovážané z tretích strán,  z Ázie, cez priekupníkov so zníženou cenou, bez DPH a Ciel. V niektorých prípadoch sa jedná o falzifikáty a napodobeniny vyrábané v Ázii, alebo plagiátormi v EU. V prípade produktov Cocktail Audio sa jedná o staré modely, ktoré sa už nevyrábajú,  alebo verzie s rôznymi  ponúkanými Hard diskami, bez Slovenských návodov a s nulovým servisom. POZOR ! Nepodporujeme tento šedý dovoz so žiadnou podporou. Užívateľom týchto produktov Cocktail Audio neposkytujeme v SR servis. Tieto prístroje z menovaných predajní sú zo skúsenosti, od zúfalých volajúcich bez možnosti opravy, či updatov.
Tu je evidentné, že Servisná  Záručná a Pozáručná  podpora je na pochybnej úrovni, alebo bez akejkoľvek podpory. To isté z internetovými “Updejtami” a nulovým odborným poradenstvom.  U mechanických kovových akustických podložiek, alebo bronzových rezonátorov sme sa stretli s nefunkčnými napodobeninami, či výfrezkami z mosadze . 
Prosím v prípade pochybností o pôvode daného produktu a značky , píšte na mail  platan@stonline.sk 
(Miesto predaja, Značka , Model,  Výrobné číslo)

A DOSŤ! Nikomu nechcem kaziť biznis, ale zase nebudem taký blbý, aby som sa vedome okrádal o zisk a pchal niekomu prachy do vrecka. A keď distribútor nevie dať pre maloobchod predajcovi slušný rabat, tak to tiež o niečom svedčí (= že smotana ostáva u dovozcu/distribútora – za presunutie krabice na ceste od výrobcu k zákazníkovi…). Na margo “šedého dovozu”: nie sú to ani falzifikáty z Ázie, ani od žiadneho priekupníka, alebo dokonca bez zaplatenia DPH u nás, ale iba od niekoho, kto sa vie slušne podeliť o obchodnú maržu. Ešte na margo servisu (každého druhu): kľudne sem na stránku napíšte komentár, kto mal u nás, teda vo firme NISEL, problémy s neodbornosťou, neprístojným správaním, nedodržaním dohodnutej ceny, opľúvaním značiek, ktoré nemám vo svojom portfóliu, neochotou urobiť niečo nad rámec svojich povinností, alebo s nezabezpečením servisu – a naopak, kto mal také problémy niekde inde…

5 Responses to "REL – subwoofery s hĺbkami z pekla, silou z neba a totálnou (totalitnou?) kontrolou. AKTUALIZOVANÉ 19.04.2022"
 1. Subwoofer f. REL.

  Pred určitým časom som poprosil p. Michalca – f. NISEL – o pomoc a radu k doplneniu HIFI o subwoofer, keďže sa nepovažujem za veľkého odborníka na techniku tohto zamerania. S firmou NISEL mám totiž viac ako dobré skúsenosti. Poradili mi pri základoch môjho HIFi – napr. zosik AYON, hrá fantasticky. K tomu samozrejme CD – tiež AYON. Po konzultácii s p. Michalcom som sa rozhodol pre Subwoofer REL. Iba od včera ho mám zapojený, vyzerá a hrá perfektne, ťažko to opísať, treba počuť a vidieť.
  Čo na záver? Snáď iba, že ďakujem za pomoc a radu. Som rád, že každému predajcovi nejde iba o “kšeft”, ale dokáže sa správať aj poradiť, “je proste ľudský”.

  Ďakujem.

  • Dobrý deň a … veľké ďakujem a teším sa, že ste takýto spokojný, pán F.R. 😉
   Prajem Vám i Vašej rodine príjemné prežitie sviatkov Veľkej noci (teda v rámci toho, čo tu máme).
   S pozdravom
   Ján Michalec

 2. Po dlhsom zvazovani som si zakupil Rel subwoofer ktory ma naozaj presvedcil ze ma velmi rychle a muzikalne basy. Som s nim nadmieru spokojny tak ako aj s priatelskym a trpezlivym pristupom zo strany pana Michalca !

  • Nuž… čo dodať? Hádam len, že ďakujem za nákup i za tieto Vaše slová. A ešte, že najlepšia vizitka obchodníka i produktu je spokojný zákazník.
   Nech sa Vám darí a užite subík v dobrom zdraví 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *