ACCUPHASE DP-400 – už ho tu máme, teda v našom secondhande!

NISEL LIVING HI-FI

Áno, už tretíkrát si pán majiteľ dopraje zvukové lahôdky od japonskej highendovej stálice ACCUPHASE. Prvýkrát to bolo v roku 2003 a bol to zosilňovač  E-307  a CD-prehrávač  DP-55V. Po desiatich rokoch si doprial top model stereo zosilňovača triedy AB, teda  E-460  a CD-prehrávač  DP-400. Vtedy sme mu jeho komponenty, teda E-307 a DP-55V, vzali do protihodnoty (alebo ak chcete, tak sme ich vykúpili protiúčtom), lebo boli v krásnom stave a nemal ani nezmyselné požiadavky na ich ceny. V zápätí sme ich predali, ostatne tak je to vždy pri predaji použitých komponentov firmy ACCUPHASE. Veľká spokojnosť toho kto predáva, toho kto nakupuje a v neposlednom rade aj naša spokojnosť ako predajcu!

Teraz mu zapišťalo srdiečko po inovácii už po šiestich rokoch, hoci ACCUPHASE sú “generačné mašiny” – teda na dvadsať a aj oveľa viac rokov. Bude to nový model opäť najvyššieho zosilňovača triedy AB, ktorý však dostaneme asi až v lete: model E-480. To čo sme riešili už teraz je “výmena” prehrávača. V tomto sa vybičoval a ide do SACD prehrávača  DP-560!  A do čiastočnej protihodnoty som zobral CD-prehrávač DP-400 a nový prehrávač DP-560 si majiteľ už užíva k jeho veľkej spokojnosti.

Je to opäť šanca pre jedného hifistu-highendistu, ktorý by chcel takúto mašinu za príjemnú cenu:

Tento CD-prehrávač je možné použiť aj ako externý D/A-prevodník (má digitálne vstupy – optický aj koaxiálny), alebo naopak, použiť ho iba ako transport, ak by ste náhodou mali doma lepší D/A-prevodník ako je ten MDS++ (Multiple Delta Sigma) v CD-prehrávači. Alebo jednoduchým spôsobom zaradiť do signálovej cesty niektorý z digitálnych ekvalizérov/analyzérov/voicing procesorov ACCUPHASE DG-28, 38, 48 alebo aktuálny model DG-58. A keďže analógové výstupy (nesymetrický RCA, alebo symetrický XLR) sú regulovateľné, je možné pripojiť ho povedzme priamo na výkonový zosilňovač alebo aktívne reprosústavy a bezstratovo riadiť hlasitosť bez potreby zaradenia predzosilňovača, samozrejme pohodlne, diaľkovým ovládačom. A tu je test z nemeckého časopisu AUDIO 1/2009, keď tento model uviedla PIA HIFI na európsky trh (koniec roku 2008) a bol vyrábaný do 03/2013. Ale nedajte na to, ani na to, čo tu napíšem ja – prečítajte si na jednom hifi fóre  “Ódy na radosť”  od nezávislých, na predaji nezúčastnených prispievateľov – ďakujem im zároveň za perfektný popis v zrozumiteľnej reči.

ACCUPHASE = láska na celý život! Alebo tak nejako… 😉

Stav:  Secondhand, vo vynikajúcom stave (drobné stopy na hornej ploche)

Záruka:  6 mesiacov

Balenie:  Originálne

Odporúčaná MOC vrátane DPH 20%:  Na začiatku predaja 4 500 EUR, neskôr 4 800 EUR

NISEL cena teraz:  2 500 EUR (zľava z MOC cca -45% !!!)

Možnosť objednania:  Nie, bol nahradený modelom DP-410 a teraz je na trhu aktuálny model DP-430 v cene 5 500 EUR…

2 Responses to "ACCUPHASE DP-400 – už ho tu máme, teda v našom secondhande!"
  • Dobrý deň, pán Majer.
   Ďakujem za Váš záujem a odpoveď je, že CD-R bez problémov (a nemusí byť ani “For Audio”, For Music” a pod.), ale CD-RW neviem, lebo nemám ani jedno 🙂
   Od 24.07. vrátane začínam dovolenku, späť budem 05.08. a tak radšej volajte (0905203078), na mailoch dovtedy nebudem.
   S pozdravom
   Ján Michalec

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *