INFINITY Prelude Forty – alebo ak chcete, tak 40 – vo veľmi elegantnom čiernom lesku!!!

NISEL LIVING HI-FI

Spoločnosť Infinity predstavila svoj model Prelude® Forty ako svoju novú vlajkovú loď pri príležitosti štyridsiateho výročia založenia firmy (1968). Snúbi sa v nich zvláštne elegantný, pozoruhodne štíhly dizajn s výnimočnou, ba až neuveriteľnou kvalitou zvuku, dosiahnutou najpokročilejšími konštrukčnými inováciami.

Technológia Maximum Radiating Surface™ (MRS™) zakomponovaná do plochej čelnej ozvučnice reprosústav Prelude Forty prináša výnimočnú zvukovú presnosť a súčasne dovoľuje zachovať oveľa menšiu šírku a štíhlejší profil ako u akéhokoľvek iného bežného reproduktora. Prelude Forty boli navrhnuté tak, aby uspokojili náročných audiofilov a rovnako aj užívateľov, ktorým záleží na dokonalom dizajne.

Reprosústavy Prelude Forty sú medzi inými ľahko rozpoznateľné svojimi hladkými, elegantne tvarovanými proporciami, ktoré sa zdola nahor postupne zužujú, a veľmi štíhlou čelnou ozvučnicou, ktorá hladko prechádza až do vrchnej steny. Prelude Forty ponúkajú ideálnu kombináciu prirodzenej hlasovej a inštrumentálnej reprodukcie, presnú vyváženosť tónového zafarbenia tak v osi ako aj mimo nej, precízne vykreslenie zvukového obrazu, cez trojrozmernú zvukovú scénu a široké dynamické rozpätie. Verne reprodukujú zvukové prostredie originálnej nahrávky.

V čase výroby boli na Slovensku predané 3 (slovom: tri) páry týchto výnimočných reprosústav – to len tak, na okraj, aby ste mali predstavu, že TOP HIFI & HIGH END u nás, teda na Slovensku, to nie je žiadna masovka. Z tých troch párov sme dva páry predali my, teda NISEL-áci. Žiadne veľké víťazstvo, ale celkom sme sa tomu tešili. Jeden z tých dvoch párov je teraz v secondhande u nás, za ani nie polovičnú cenu, od prvého majiteľa, sú nepoškodené a nikdy neboli opravované. Čo viac dodať? Ak uvažujete nad nákupom špičkového sterea s reprosústavami okolo štyroch litríkov, tak teraz by ste asi nemali zaváhať – je len veľmi malá pravdepodobnosť, že sa v našich končinách ešte niekedy objavia v secondhande…

Technická špecifikácia od výrobcu:

 • Odporúčaný výkon zosilňovača: 50 – 250 W/kanál
 • Typ ozvučnice: 3 a 1/2 pásmová, so zadným basreflexom
 • Frekvenčný rozsah: 42 Hz – 40 kHz v pásme +/-3 dB
 • Citlivosť SPL/m @ 2.83 V: 85 dB
 • Nominálna impedancia: 8 Ohm
 • Výškový menič: 25 mm Ceramic Metal Matrix Diaphragm®, Constant Acoustic Impedance™
 • Stredové meniče: 2 x (197 x 85 mm) Maximum Radiating Surface™, Ceramic Metal Matrix Diaphragm®
 • Stredobasové meniče: 2 x (197 x 85 mm) Maximum Radiating Surface™, Ceramic Metal Matrix Diaphragm®
 • Basové meniče: 2 x 200 mm Ceramic Metal Matrix Diaphragm®
 • Pripojovacie terminály: možnosť bi-wiring/bi-amping
 • Rozmery (v x š x h): 1452 x 178 x 470 mm bez podstavca, 1452 x 391 x 470 mm s podstavcom
 • Hmotnosť: 37.3 kg / ks
 • Povrchová úprava: v čiernom klavírnom laku (vysoký lesk)
 • Made in U.S.A.

 

 

INFINITY Prelude Forty

 

INFINITY Prelude 40 terminalStav:  Secondhand, v 100%-nom stave

Záruka:  6 mesiacov

Balenie:  Originálne

Odporúčaná MOC vrátane DPH 20%:  9 000 EUR/pár

NISEL cena teraz:  3 900 EUR/pár !!!  iba 3 500 EUR/pár  (zľava 61% z pôvodnej cenníkovej MOC za skvelý, výročný komponent – to sa len tak nevidí!!!)

Možnosť objednania:  Nie

A nezabudnite: v prípade secondhandu je to tak, že melie iba jeden – ten naozaj prvý… 😉

NISEL Living Hi-Fi logo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *