Pamätáte sa? Nie je to tak dávno:

Vážení přátelé, ano! :-)

Po čase máme v ponuke na predaj opäť niečo, čo momentálne nemá nikto iný: jeden pár nových, exkluzívnych reprosústav od nehorázne drahej dánskej firmy RAIDHO ACOUSTICS. Teda niežeby ich nikto nemal v ponuke, ale v našich končinách ich fyzicky nemá nikto. Alebo teda možno doma áno, ale “na kráme” (rozumej: na predvádzanie v posluchovom štúdiu) ich nemá nikto! Alebo dobre, úplne presne by bolo: na Slovensku a ani v Čechách ich v posluchovke nemá nikto a už vôbec nie za takú cenu, za akú ich teraz ponúkame my! Uf… ;-)

Tieto reprosústavy boli kúpené v Rakúsku, v apríli tohto roka (teda 04/2017). Ich aktuálna cenníková cena (odporúčaná predajná cena vrátane DPH20%) v tomto vyhotovení – teda v čiernej farbe, vo vysokom lesku – je  39 500 EUR/pár. Dohodli sa na výhodnejšej cene, na ktorú je aj vystavený doklad o kúpe:

Po rozohraní (zahorení, ktoré trvalo cca 200 hodín) však majiteľ zistil, že jeho hľadanie “audiográlu” sa týmto nákupom ešte neskončilo a jeho dlhá, zaujímavá, zábavná, ale aj tŕnistá a bolestivá cesta (hlavne, čo sa peňazí týka) ešte nie je na konci. Skrátka a dobre: očarenie z posluchu v Rakúsku sa u neho doma nekoná (iná aparatúra a aj a hlavne iné akustické podmienky). U nás si vyhliadol a vyskúšal vo svojich podmienkach postupne štyri veľmi rôzne modely reproduktorových sústav, z ktorých si nakoniec vybral.

A teraz to hlavné: tie “naše” sú oveľa lacnejšie ako tie jeho a on sa definitívne rozhodol, že síce vedome stratí veľa na cene RAIDHO, ale za tie peniaze si kúpi niečo, čo mu naozaj spĺňa jeho predstavu o spomínanom “audiográle”. A tá cena, dámy a páni, je skvelých

22 900 EUR/pár (rozdiel oproti cenníkovej MOC: -42% za nové, sotva rozohrané bedne!!!)

Alebo ešte inak povedané:  RAIDHO D2.1 takmer za cenu RAIDHO C2.1

(C je nižší modelový rad)

A  TERAZ  SA  PODRŽTE  A  CHYSTAJTE  PEŇAŽENKU,  CITUJEM:

Vazeny pan Michalec,

chcem Vas poprosit o zmenu a doplnenie inzeratu na Vasej stranke. Rozhodol som sa predat cele kombo, teda bedne aj zosilnovac! Ked sa mi to podari cez Vas predat, kupim si u Vas nove reproduktory XXXXX,  aktualnu verziu. Potom pridu na rad dalsie komponenty. Predavam iba vsetko spolu. Moja cenova predstava je takato:

- reprosustava RAIDHO D-2.1  za  cenu  € 15.000,-   (odporucana predajna cena  € 39.500,-

- digitalny integrovany zosilnovac  AAVIK U-300  s DAC a predzosilnovacom pre MM/MC  za cenu   € 11.000,-  (odporucana predajna cena € 24.000,-)

test:  http://www.gaudios.eu/pdf/tas_u-300_092016.pdf

AAVIK U-300AAVIK U-300 rear

- reproduktorove kable ANSUZ Acoustic X3  cena € 1.000,-  (odporucana predajna cena € 1.500,-)

S pozdravom a vsetkymi dobrymi zelaniami

XY . . .


RAIDHO D2.1 black

Prečítajte si o nich napr. aj v tomto teste z nemeckého časopisu STEREO 06/2016:  Raidho D2.1  príp. TU, alebo vyšší model D3.1 na AUDIODROMe

Preklad toho, čo napísal pán Anthony Kershaw z magazínu Audiphilia v roku 2013 o ich predchodcovi (model D2) :

Stĺpový reproduktor Raidho Acoustic D-2 má 2 Raidho diamantové drivery a ribonový výškač. S dodatočným rozšírením basu a väčšou dynamickou hlavovou časťou je D-2 pravý umelec. D-2 je reproduktor pre entuziastov, ktorí radi pracujú so svojim hudobným systémom. D-2 Vás nadchne spektakulárnymi hudobnými zážitkami. 

Ide o kvalitné ručne vyrobené kúsky a drivery sú vyrobené a vstavané na najvyššej technickej a muzikálnej úrovni. Keď človek dá pozor na zodpovedajúcu veľkosť miestnosti a pripojí k nim kvalitatívne vysoko postavené prístroje, nebude nikdy viac potrebovať  iné reproduktory. Patria k tým úplne najlepším, aké som počas dvadsať rokov môjho počúvania a testovania kedy počul.

TO  NEVYMYSLÍŠ,  TO  JE  ŽIVOT  NISEL ….  ;-)

NISEL Living Hi-Fi logo

 

One Response to RAIDHO D2.1 + AAVIK U-300 – naozaj radikálny rez!!!

  1. Peter Gróf hovorí:

    To musi byt zvuk!!!!!:))))Normalne to pocujem…..:))))

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>